הנשיא ריבלין בתפילה לזכר נפטרי הקורונה
(צילום: גרגורי באדו)

נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא הבוקר (ראשון) לאזרחי ישראל להדליק ביום כיפור נר נשמה נוסף - לזכרם של נפטרי הקורונה. על פי משרד הבריאות, נכון להבוקר, מניין הנפטרים עומד על 1,450.
בסרטון שפרסם, סיפר הנשיא כי "מגפת הקורונה וחלליה הביאו אותי להרהר בנספים, במלאך המוות השקוף, העושה מלאכתו הנוראה, ומפיל חללים בחדרי מיון מבודדים, מבלי יכולת של בני משפחתם להיפרד מהם, במגע אחרון, להחזיק בידם, ללטף את פניהם. ליקרים הללו, למעלה מאלף חללים, בחרתי להקדיש תפילה ולהדליק נר לזכרם".
ראובן ריבליןראובן ריבלין
ראובן ריבלין
(צילום: מרכז פרס לשלום וחדשנות)
זה נוסח התפילה שנשא ריבלין בסרטון:
"יזכור אלוהים, ויזכור עם ישראל את נִשְׁמוֹת אזרחי ישראל, שהלכו השנה לעולמם בשל נגיף הקורונה. נזכור את אותם חלוצים וּמייסדים, ניצולי שואה, עולים וּותיקים, לוחמים ויוצרים, לומדי תורה ועובדי ה', יהודים וערבים, קשישים וצעירים.
"כולם אהובים, כולם ברורים, לכולם שמות וּפַנִים, אוהבים וִיְקַרִים. אבות וּבַנים, סבתות וסבים, חַבֵרוֹת וּמָכַּרִים, שְׁכֶנוֹת ועמיתים. חלק בלתי נפרד מרקמת חיינו. יסלח לנו - על חֵטא שחטאנו בריפיון ידיים, על שלא עשינו מספיק, ולא הצלחנו להצילָם, וּבְשֶׁל כך - חיים אבדו. אבינו מלכנו, מְנַע מגפה מִנַּחֲלָתֶךָ, ותן במנהיגינו את הבִּינה ואת הכֹח לְהוֹלִיכֵנוּ לְשלום, וּלְהַדְרִיכֵנוּ לְשלום, וְתָנְהִיגֵנוּ לְימים טובים, לְחיים, לְשמחה וּלְשלום.
"יהי רצון מלפניך, ריבון העולמים, שֶׁתִשְׁכַּן בריאות, ושגשוג, ושלום ואחווה בִּגְבוּלֵנוּ. תִּהְיֶינָה נִשְׁמוֹתֵיהֶם של אחינו ואחיותנו, חללי המגיפה, צְרוּרוֹת בִּצְרוֹר הַחַיִּים, וְנֹאמַר אָמֵן".