1 צפייה בגלריה
חגית משה, הבית היהודי
חגית משה, הבית היהודי
חגית משה
(קרדיט: יח"צ)
הבחירות לבית היהודי: לראשונה - אישה בראש המפלגה הציונית דתית. סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה (50) נבחרה אמש (יום ג') לכהן כיושבת ראש המפלגה לקראת הבחירות הקרובות לכנסת. מולה התמודד ניר אורבך, מקורבם של יו"ר ימינה נפתלי בנט וח"כ איילת שקד. משה ניצחה עם 472 קולות מול אורבך שקיבל 369.
בחירות 2021 - כל מה שצריך לדעת במתחם הבחירות של ynet
מאחורי הקלעים התקיים בימים האחרונים קרב פוליטי שפורץ את גבולות המפלגה והמתפקדים. זאת משום שלתוצאה הסופית יש השפעה בלתי מבוטלת על חיבורים עתידיים בימין, שחלקם נחשבים דרמטיים עבור שחקני הגוש.
כך לדוגמה, ראש הממשלה בנימין נתניהו פעל לקידומה של משה ואילו יו"ר ימינה נפתלי בנט וחברת הכנסת איילת שקד פעלו לבחירתו של ניר אורבך, מנכ"ל המפלגה.
עיקר העיסוק בהתמודדות קשור בכך שניצחון של אורבך, הידוע כמקורב לבנט ושקד, יניח את התשתית לחיבור של הבית היהודי עם ימינה, ואילו ניצחון של משה צפוי להוביל את הבית היהודי לחיבור עם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'.
סמוטריץ' בירך את משה: "לציבור הנהדר שלנו מגיעה אחדות. יותר מדי זמן עסקנו במפריד. הגיע זמן להחזיר את הביחד ואת האור לעיניים של בנות ובני הציונות הדתית. אני בטוח שנעשה את זה".
איתמר בן גביר, מראשי עוצמה יהודית, בירך גם הוא את יושבת הראש החדשה של הבית היהודי: "מקווים שהיא תהיה שותפה לחיבור גדול בציונות הדתית שימנע הקמת ממשלת שמאל. אנשי הבית היהודי מבינים היום שהרב פרץ וניר אורבך, שהובילו את הפרת ההסכם מול 'עוצמה יהודית', עשו נזק גדול למפלגתם. כולם כבר יודעים שבלי איחוד מימין לבנט תקום ממשלת שמאל".

ניר אורבך: "בימים הקרובים אשקול את המשך דרכי"

ניר אורבך, שהפסיד למשה, כתב בדף הפייסבוק שלו: "מרכז הבית היהודי אמר את דברו. אומר זאת בצער, התוצאות ממחישות כי הציונות הדתית הפוליטית היום חצויה ומפולגת. מזה תקופה ארוכה, כוחות גדולים ורבים השפיעו והתערבו לנו בבית הפוליטי. עד הרגע האחרון, הם הפעילו את מלוא כובד משקלם בשביל לכבוש את המפלגה.
"אני גאה בכך שלכל אורך הדרך שמרתי על קמפיין חיובי ונקי. לא הייתי מוכן ללכלך ולטנף את יריביי. אני חושב שיש ערך מוסרי ויהודי להתנהלות כזו - כך לדעתי צריכה להתנהל הפוליטיקה בישראל. קראתי לאחדות, כי אני באמת מאמין בה. אני מודה לכל מאות הפעילים והתומכים, יש לנו חבורה נפלאה. עוד יגיע זמן הסיכומים. לאור התוצאות, בימים הקרובים אשקול את המשך דרכי".
פורסם לראשונה: 22:33, 19.01.21