2 צפייה בגלריה
שרה נתניהו
שרה נתניהו
שרה נתניהו
(צילום: EPA)
מאז הכריזה הממשלה על סגר עוד לפני חגי תשרי, נסגרו כל המספרות במדינה. התוצאה: אלפי ספרים ומעצבי שיער נותרו בבתיהם, ללא פרנסה, בעוד מיליוני אזרחים נאלצו לוותר על תספורת מקצועית לחג. אלא ששוב מסתבר כי הכללים שחלים על אזרחי ישראל אינם חלים על סביבת רה"מ ומקורביו.
ל"ידיעות אחרונות" נודע כי ערב חג הסוכות, לקראת סוף שבוע שעבר, הגיע ספר למעון בבלפור כדי לטפל בשערה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. זאת, בניגוד מוחלט לכללים האוסרים על שהייה בבית מגורים של אדם אחר שלא למטרה מותרת.
הספר הגיע למעון רה"מ בירושלים לפחות פעם אחת וטיפל בשערה של רעיית רה"מ - ועוד על חשבון משלם המסים. חשוב לציין: שלא כמו ראש הממשלה, שבשל הופעותיו הציבוריות ובתקשורת זקוק ורשאי לשירותים מסוג אלו, רעייתו אינה דמות ציבורית ולכן אין הצדקה להפרת הנחיות הסגר מצדה. עוד עולה השאלה: האם היא כעת תחויב לשלם קנס, כמו יתר אזרחי המדינה, של לפחות 500 שקלים?
גורמים מטעמה של שרה נתניהו אישרו כי אכן הוזמן ספר עבורה למעון, אך הם סיפקו הסבר מפורט שלה לכך: "הגברת שרה נתניהו מקפידה באופן מחמיר על הנחיות משרד הבריאות. בתקופת הסגרים לא יצאה מביתה והיא מנהלת את שגרת עבודתה כפסיכולוגית ילדים בעיקר באמצעות פגישות זום ושיחות טלפון. הגב' נתניהו מקפידה הקפדה יתרה שהיא ובני ביתה יעטו מסיכה, גם בתוך הבית, וכך גם עובדי המעון ונותני השירותים שמגיעים אליו. היא הקפידה על הכללים גם בראש השנה ובסוכות, וביום הכיפורים התפללה ברחוב ליד הבית.
"כל מי שמבקר במעון ראש הממשלה יעיד שהגב' נתניהו לא רק עוטה מסיכה בעצמה בתוך הבית, אלא מבקשת מכולם לעשות זאת, וזהו גם המסר שביקשה להעביר לציבור. לפני חג הסוכות צילמה הגב' נתניהו סרטון הסברה לשירות הציבור בו קראה לכולם לעטות מסיכות. מאחר שהיא דמות ציבורית משפיעה ומדובר בסרטון הסברה לשירות הציבור, היא הניחה שניתן להשתמש בשירותי ספר, כפי שנהוג בערוצי הטלוויזיה. הגב' נתניהו והספר עטו מסיכה וכפפות בזמן ששהו יחד והיא אף ביקשה מהספר להימנע משיחה מטעמי זהירות".