יוסף נסאסרה, פעוט כבן 3, נהרג בצהריים (שישי) מפגיעת רכב ברחוב חללי אגדיר בלוד. הוא הובא במצב אנוש לתחנת מד"א בעיר ופונה בהחייאה לבית החולים אסף הרופא - שם נקבע מותו לאחר זמן קצר.
1 צפייה בגלריה
הילד יוסף נסאסרה נהרג ב לוד
הילד יוסף נסאסרה נהרג ב לוד
יוסף נסאסרה שנהרג בתאונה בלוד
הדיווח על התאונה התקבל בשעה 13:49 במוקד 101 של מד"א במרחב איילון. חובשים ופרמדיקים של מד"א שטיפלו בו מסרו שהוא סבל מחבלה רב-מערכתית. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות התאונה.
פרמדיקים של מד"א עמית מיכאל ושלומי הכהן סיפרו: "היינו בתחנה כשלפתע שמענו דפיקות בדלת, העבירו אלינו לידיים פעוט שהיה מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם חבלה רב-מערכתית קשה. מיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה, העלינו אותו אל ניידת הטיפול הנמרץ ופינינו אותו לבית החולים תוך פעולות החייאה כשמצבו מוגדר אנוש".
מנתוני עמותת אור ירוק עולה כי מדובר בילד הראשון שנהרג בתאונת דרכים בשנת 2021. על פי הנתונים, בשנת 2020 נהרגו 24 ילדים בתאונות דרכים - שניים בכל חודש בממוצע. לפי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (הרלב"ד) מתחילת השנה נהרגו 27 בני אדם בתאונות דרכים.
ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, אמר כי "הלב נשבר כאשר שומעים על עוד ילד שנהרג בתאונת דרכים. מדינת ישראל נמצאת במקום הראשון והגרוע בשיעור הילדים ההרוגים מתאונות דרכים, מבין מדינות ה-OECD. הילדים שהיו סגורים וספונים בבתים במשך זמן רב יוצאים כעת מהסגר הארוך והחשש הוא שהסכנה שלהם להיפגע בתאונת דרכים עולה כאשר הם יימצאו יותר ויותר ברחובות".
לדבריו, "חייבים למתן את התנועה ולרסן את מהירות נסיעת כלי הרכב בסביבת ריכוז גבוה של ילדים כמו מוסדות חינוך או נשלח גנים ציבוריים. פסי האטה, הגבהת מעברי חציה ועוד פעולות פשוטות יכולות למנוע את הילד ההרוג הבא".
מוקדם יותר נהרג הולך רגל פלסטיני כבן 50 מפגיעת רכב באזור היישוב מחולה שבצפון בקעת הירדן. גבר נוסף, כבן 40, נפצע באורח קשה ופונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה.