מקום התאונה בקריית אונו
(צילום: נדב אבס)

דרור סופר (82) מסביון שהפגין נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרס למוות הערב (שבת) בדרך חטיבת אלכסנדרוני שבקריית אונו, סמוך לצומת הכניסה ליישוב שבו התגורר. במשטרה אמרו כי אין חשד לפגיעה מכוונת מצד הנהגת, צעירה בשנות ה-20 לחייה, שנחקרה. ההרוג הוא אביה של מנכ"לית פייסבוק ישראל, עדי סופר-תאני.
דרור סופר הוא ההרוג בתאונת הדרכים בצומת סביוןדרור סופר הוא ההרוג בתאונת הדרכים בצומת סביון
סופר וזירת התאונה ליד הכניסה לסביון
(צילום: נדב אבס)
זירת האירועזירת האירוע
אזור התאונה
(צילום: נדב אבס)
ממד"א נמסר כי סופר הובהל במצב קשה לבית החולים שיבא שבתל השומר - אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.
פרמדיקית מד"א עליסה שומנסקי וחובש על אופנוע מד"א יוסף נהון סיפרו: "היינו בסמוך למקום והזעיקו אותנו לתאונה. ראינו גבר שוכב על הכביש ובסמוך רכב פרטי עם שמשה מנופצת. הפצוע היה מחוסר הכרה וסבל מחבלת ראש קשה. הענקנו לו טיפול ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים במצב קשה ויציב. בדקנו גם את נהגת הרכב - צעירה בשנות ה-20 לחייה - שלא נזקקה לטיפול". כעבור כמה שעות מת סופר מפצעיו.
זירת האירועזירת האירוע
שוטרים במקום התאונה
(צילום: נדב אבס)
זירת האירועזירת האירוע
זירת התאונה
(צילום: נדב אבס)
במשפחתו של סופר אמרו שמדובר בתאונה נוראית ושאין לטרגדיה קשר למחלוקת פוליטית כזאת או אחרת. סופר נולד בירושלים ב-1938. הוא היה בגרעין הנח"ל, עבד כאדריכל עצמאי וקרוביו תיארו אותו כ"איש טוב לב, נדיב, צנוע ואוהב אדם". הוא הותיר אחריו שלוש בנות ושבעה נכדים. "מדי שבוע הפגין למען הדמוקרטיה ולמען המדינה שכל כך אהב", סיפרו.
מהמשטרה נמסר: "בוחני התנועה של משטרת ישראל בודקים את נסיבות התאונה. אין מדובר בפגע וברח ולא עולה חשד לפגיעה מכוונת".
אחת המפגינות בצומת שחזרה בשיחה עם ynet: "הוא נהג להגיע להפגנות בצומת כל הזמן ובדרך כלל עם בני משפחה. הערב קרה משהו מוזר, הוא עמד באמצע הכביש. כולם צעקו לו לעוף משם עד שנהגת צעירה פגעה בו וזה לא השאיר לו סיכוי".
עורכי הדין של הנהגת הפוגעת אורון שוורץ, יוגב נרקיס ואופירה סמבל, מסרו כי "התאונה המצערת הייתה בלתי נמנעת. ככל הנראה הולך הרגל התפרץ לכביש במהלך ההפגנה, בצומת עם אור ירוק. אין לנו אלא להביע צער, אך אחריות פלילית על הנהגת לא תהיה".
פרסום ראשוני: 18:41 , 05.12.20