ד"ר אמיר עלימי קורא לציבור הערבי: לכו להתחסן
(צילום: ירון ברנר)

ישראל נמצאת בעיצומו של מבצע חיסונים חסר תקדים שעשוי להפוך אותה למדינה הראשונה בעולם שיוצאת ממשבר הקורונה. יותר מארבעה מיליון תושבים כבר התחסנו, ועכשיו זה התור שלכם להגיע ולתת כתף במבצע חשוב זה. כל מתחסן נוסף יכול למנוע שרשראות הדבקה של עשרות אנשים ולהציל את חייהם של רבים, ועל כן אסור להיות אדישים.
دولة اسرائيل تتواجد في خضم مشروع التطعيمات غير المسبوق والذي من شأنه أن يخرج الدّولة من أزمة ڤيروس الكورونا كأوّل دولة في العالم.
أكثر من 4 ملايين مواطن قد تلقى التطعيم ضد ڤيروس الكورونا، وحان دوركم انتم لتكون جزءا من هذا الحدث الكبير والمهم.
كل متطعّم اضافي يمكنه أن يمنع سلاسل عدوى لعشرات الأشخاص ومن شأنه ان ينقذ حياة العديد من الأشخاص. لذلك علينا ان نتحلى بقدر كبير من المسؤولية.
ברשתות החברתיות מופץ הרבה פייק ניוז על החיסון, ולצערי חלק מהאנשים נוטים להאמין לשקרים אלו. בחיסון אין צ'יפים למעקב אחרי אנשים, הוא לא גורם לעקרות אצל גברים או נשים, הוא לא משנה את הגנטיקה שלנו ואינו מכיל חומרים מסוכנים שלא מוכרים בעולם הרפואה.
تنتشر في وسائل التواصل الإجتماعي العديد من الأخبار الكاذبة والمفبركة بخصوص التطعيم، وللأسف الشديد جزء من الأشخاص يصدقون ويعيدون نشر تلك الأكاذيب.
التطعيم لا يحتوي على رقاقة الكترونية للتعقب وراء الاشخاص، لا يؤدي إلى العقم لدى الرجال او النساء، لا يقوم بتغيير المعلومات الوراثية في الخلية ولا يحتوي على مواد خطيرة غير معروفة في عالم الطب.
1 צפייה בגלריה
ד"ר אמיר עלימי
ד"ר אמיר עלימי
ד"ר אמיר עלימי
(צילום: הדר יואביאן)
זה הזמן ללכת להתחסן ולמנוע את התפשטות המגפה. שיעור המתחסנים בחברה הערבית עומד כעת על 28% בלבד והוא רחוק מהיעד המוצב לחזרה לחיים הנורמטיביים. על כן מוטלת עלינו אחריות אישית וקולקטיבית בכדי שנחזור כמה שיותר מהר לחיים בריאים יותר, כדי שנוכל להחזיר את ילדינו לבתי הספר, להרים את הכלכלה ולצאת לחו"ל לנפוש.
هذا هو الوقت المناسب للذهاب للتطعيم ومنع انتشار العدوى في البلاد، نسبة المتطعيم في الوسط العربي وصلت إلى 28% فقط وهذه النسبة بعيدة كل البعد عن النسبة المطلوبة لعودة الحياة إلى طبيعتها.
لهذا علينا مسؤولية شخصية ومجتمعية لكي نستطيع العودة وبسرعة لحياة صحيّة أكثر، لنعيد ابناءنا للمدارس، لننعش اقتصادنا ولنذهب كذلك إلى النُّزَه خارج البلاد.
כל המחקרים שבוצעו עד כה מצביעים על יעילות של יותר מ-90% בחיסון של חברת פייזר, דבר שלא יכולנו אפילו לחלום עליו. הטכנולוגיה שבאמצעותה עובד החיסון קיימת כבר כעשור וכל הניסויים שבוצעו בעולם על עשרות אלפי חולים מראים שהוא בטוח לשימוש.
كل الابحاث العلمية التي أجريت حتى هذه اللحظة تفيد أن تطعيم شركة فايزر ناجع وفعاليته تفوق ال 90% هذا المعطى الذي لم نكن حتّى لنحلم به. التكنولوجيا التي طوّر التطعيم بواسطتنا متواجدة في العالم منذ عقد من الزّمن. وكل التّجارب التي أجريت على عشرات ألاف الأشخاص في العالم تشير إلى ان التطعيم آمن للاستعمال.
לצערנו, העלייה במספר החולים הקשים בגיל הצעיר מדאיגה מאוד והיא נגרמת כנראה בגלל הזן הבריטי שהפך שכיח בישראל. ועל כן חשוב לחסן את כל האנשים מעל גיל 16 על פי הנחיות משרד הבריאות.
للأسف الشّديد هنالك ازدياد مقلق في أعداد المرضى بحالة حرجة من جيل الشباب. نوعا هذا الازدياد الى انتشار الطفرة البريطانية للڤيروس في البلاد. لهذا من المهم جدا أن نقوم بتطعيم جميع الأشخاص من جيل 16 وما فوق بحسب توصيات وزارة الصحة.
אל תהססו לשאול את הרופאים שלכם כל שאלה שעולה לכם בראש על אודות החיסונים. אני מבטיח שתקבלו תשובות מדעיות ומבוססות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה. לכו להתחסן!
لا تترددوا أن تسألوا الاطباء أي سؤال يخطر على بالكم حول التطعيم، ستنالون إجابات علمية تستند إلى ابحاث عالمية. وسيساعدونكم التوصل إلى القرار الصحيح.
ד"ר אמיר עלימי הוא עוזר מנהל בית החולים האנגלי בנצרת ואחראי מערך קורונה.
اذهبوا لتلقي التطعيم
دمتم سالمين
د. أمير عليمي
مساعد مدير مستشفى الناصرة "الانجليزي"
مسؤول الكورونا في المستشفى
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com