"חום נדיר": מבלים בחוף הים בשיאו של השרב
(צילום: ניצן דרור, ירון ברנר)

שיא גל החום - היום: מידות החום בכינרת הגיעו היום (ראשון) ל-45 מעלות, ובאזור בקעת הירדן נמדדו כבר קרוב ל-48 מעלות. בשעה 16:00 בצהריים נמדדו בכפר נחום 46 מעלות, וקודם לכן בכפר גלעדי נרשמו 43 מעלות, כמו גם בכפר בלום ובבית שאן. במרום גולן ובצפת נמדדו 38 מעלות, באריאל 40 ובירושלים 39 מעלות.
בחברת החשמל עדכנו כי גם הפעם נשבר שיא בצריכת החשמל שעמדה היום על 14,089 מגה-וואט. השיא הקודם היה בגל החום הקודם, בחודש מאי, שעמד על 13,854 מגה-וואט. מנכ"ל החברה, עופר בלוך, ציין כי גל החום הביא עימו "אתגר יוצא דופן של ניהול אספקת החשמל ומערך הייצור".
4 צפייה בגלריה
51 מעלות נמדדו בכנרת
51 מעלות נמדדו בכנרת
51 מעלות בכינרת
(צילום: יוסי רווח, רשות הכינרת)
4 צפייה בגלריה
חוף זיקים
חוף זיקים
עומס חום קיצוני. חוף זיקים, אתמול
(צילום: AP)

"פעילות בחוץ פשוט מסוכנת, הישארו במקומות ממוזגים או ליד מים"
(צילום: ירון ברנר)

חזאי חברת החיזוי "מטאו-טק", נחום מליק, הזהיר הבוקר בריאיון לאולפן ynet מפני הסכנות הטמונות בגל החום, וקרא לציבור "להיות רק במקומות ממוזגים או במקומות שיש בהם מקורות מים. פעילויות בחוץ בעומסי חום כאלה - פשוט מסוכנים".
מליק ציין את אחוזי התפוסה הגבוהים בקרב אתרי הנופש ברחבי הארץ: "באזור הצפון נרשמו תפוסות מלאות כאשר בכינרת מידות החום יגיעו ל-45 מעלות. באזור בקעת הירדן הן יטפסו אפילו עד 48 מעלות. לאורך מישור החוף הטמפרטורה תהיה "רק" 32 מעלות, אבל לצד לחות של 70%, התחושה היא של 40 מעלות".
4 צפייה בגלריה
חוף שרתון
חוף שרתון
רוחצים בחוף שרתון, תל אביב. אתמול
(צילום: מוטי קמחי )
החזאי ציין כי ביום שלישי הקרוב תתחיל ירידה מסוימת בטמפרטורות, בעיקר באזורים הפנימיים ובהרים, אך במקביל - הלחות תעלה. ביום רביעי צפויה הקלה נוספת, כאשר לקראת סוף השבוע תהיה התחדשות של גל החום. "סתיו ממש, עם טמפרטורות נמוכות יותר, לא נראה כרגע בטווח התחזית", הוא הוסיף.
4 צפייה בגלריה
חוף כורסי
חוף כורסי
עד 45 מעלות בכינרת. חוף כורסי
(צילום: איגוד ערים כינרת )
מידות החום החזויות להלילה ומחר: קריית שמונה 39-28, קצרין 40-28, צפת 37-27, טבריה 43-30, נצרת 37-28, חיפה 32-26, תל אביב 32-26, ירושלים 38-27, אשקלון 32-26, עין גדי 43-31, באר שבע 36-26 , ערד 34-26, מצפה רמון 34-26, אילת 42-29.
מחר, יום שני, גל החום הכבד יימשך בכל אזורי הארץ. בהרים ובפנים הארץ יהיה שרבי ובמישור החוף יהיה חם מהרגיל. ברצועה הסמוכה לחוף מזג האוויר יהיה הביל. עומסי החום יהיו כבדים עד קיצוניים.
ביום שלישי, גל החום ייחלש מעט. תחול ירידה בטמפרטורות, אך הלחות תעלה ויוסיף להיות חם מהרגיל לעונה.
ביום רביעי תורגש הקלה נוספת במידות בחום, לצד עלייה בלחות. עומסי החום - עדיין גבוהים מהממוצע.
ביום חמישי גל החום צפוי להתחדש. תורגש התחממות ועומסי החום יהיו גבוהים מהרגיל.

"חוף הים ריק, פוחדים מהחום"

שאול, רוחץ בחוף גורדון בתל אביב, פקד את המקום בשעות הבוקר "כדי לנצל את היום לפני שיתחיל החום". הוא סיפר כי הוא נוהג להגיע לחוף ב-35 השנים האחרונות ולא זוכר חום שכזה: "מזג האוויר פה עכשיו הוא ממש נדיר. הלחות מתחילה, אכנס למים ואתקפל. ריק מאוד כאן, אנשים כנראה פוחדים מהחום".