זירת הדקירות בפריז
(צילום: רויטרס)

מסע דקירות בפריז ליד המקום שבו שכנו משרדי המגזין הצרפתי הסטירי "שרלי הבדו" - פחות מחודש לאחר שפרסם שוב את קריקטורות הנביא מוחמד: במשטרת צרפת הודיעו היום (ו') כי שני בני אדם נפצעו באורח קשה מדקירות בפריז ליד המשרדים לשעבר של "שרלי הבדו".
המגזין היה תחת איומים לאחר שפרסם פעם נוספת את אותן קריקטורות, עם תחילת המשפט בפיגוע הרצחני שאירע לפני חמש שנים. המשטרה הציבה מחסומים באזור וכעבור זמן קצר נעצר חשוד על מדרגות האופרה בסטיליה, בית האופרה החדש של פריז. בהמשך נעצר חשוד נוסף.
3 צפייה בגלריה
פיגוע דקירה
פיגוע דקירה
כוחות המשטרה, לאחר מסע הדקירות
(צילום: AFP)
3 צפייה בגלריה
פיגוע דקירה
פיגוע דקירה
פיגוע דקירה
(צילום: AFP)
הרשויות בצרפת מסרו כי הן חוקרות את האירוע כפיגוע טרור, וכי אחד מהחשודים הוא פקיסטני בן 18. החשוד השני הינו אלג'ירי. לפי הדיווחים מצרפת, השניים שנפצעו הם עובדים בתוכנית טלוויזיה שיצאו לרחוב כדי לעשן סיגריה. ראש הממשלה הצרפתי ז'אן קסטקס ביקר בזירת הדקירה ואמר שלא נשקפת לשניים סכנת חיים.
בתחילת החודש פרסם "שרלי הבדו" את אותן קריקטורות שעוררו זעם גדול בעולם המוסלמי. הן התפרסמו כדי לציין את פתיחת משפטם של 14 בני אדם שנאשמים בסיוע למעורבים בטבח שהיה במערכת המגזין ב-2015.
3 צפייה בגלריה
שרלי הבדו שער המגזין תחילת משפט מעורבים ב טבח צרפת
שרלי הבדו שער המגזין תחילת משפט מעורבים ב טבח צרפת
"כל זה, בשביל זה". שער המגזין שרלי הבדו מהחודש שעבר
(צילום: EPA)
בין הקריקטורות, שרובן פורסמו לראשונה בעיתון דני ב-2005 וב"שרלי הבדו" שנה לאחר מכן, מופיעה דמותו של הנביא מוחמד עם טורבאן בצורת מטען חבלה. "אנחנו לעולם לא ניכנע. אנחנו לעולם לא נוותר", כתב עורך המגזין, לורן "ריס" סוריסו, בקטע שהופיע בעמוד השער במהדורה המודפסת של "שרלי הבדו".
בטבח שהיה בפריז ב-7 בינואר 2015 רצחו האחים סעיד ושריף קואשי תשעה מעובדי "שרלי הבדו", בהם כמה מהמאיירים הבולטים של המגזין. בנוסף ירו למוות בעובד תחזוקה ובשני שוטרים. יומיים לאחר מכן מחבל נוסף שהיה בקשר עם האחים, אמדי קוליבאלי, רצח ארבעה לקוחות במרכול היהודי "היפר כשר" בפריז והחזיק אחרים כבני ערובה. שלושת המחבלים נהרגו על ידי המשטרה ב-9 בינואר. קוליבאלי נהרג במרכול שבו התבצר, והאחים קואשים במפעל שבו הסתתרו בצפון צרפת.