2 צפייה בגלריה
בני גנץ
בני גנץ
שר הביטחון גנץ
(צילום: קובי קואנקס)
"בני, עד כאן". כ-130 מפקדים לשעבר במערכת הביטחון, בהם רמטכ"לים, ראשי מוסד ושב"כ, פרסמו הבוקר (יום ב') מודעה שבה הם קוראים לשר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ לפרוש מהמרוץ בבחירות לכנסת ה-24. על המכתב חתומים בין היתר ראש הממשלה והרמטכ"ל לשעבר אהוד ברק, הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, ראש המוסד לשעבר דני יתום ומפקד פיקוד הצפון לשעבר עמירם לוין.
הקריאה נעשתה ברקע הסקרים שמנבאים לגנץ ארבעה מנדטים, והחשש שירידה אל מתחת לאחוז החסימה תעניק יתרון ברור לגוש הימין בהובלת ראש הממשלה בנימין נתניהו.
"בני, אנחנו בכירי מערכת הביטחון לדורותיה, חבריך ואוהביך, רבים מאיתנו תמכו בך בבחירות האחרונות", כתבו המפקדים לגנץ. "חלקנו תמכנו בהחלטתך השנויה במחלוקת שבאה אחריהן, חלקנו לא. אבל כולנו בלי יוצא מן הכלל, כמוך, אנשי הארץ שדם אחינו ולוחמינו ספוג בה".
2 צפייה בגלריה
המודעה שפורסמה
המודעה שפורסמה
מודעת המפקדים
גנץ נגד נתניהו בעקבות ההדלפות מישיבות הממשלה

עוד כתבו המפקדים: "בני, נכנסנו תחת האלונקה, כי צו השעה וצו מצפונך לא אפשרו אחרת. נלחמת על הדמוקרטיה והגנת על מערכת המשפט. כעת ברור כשמש שלא הנגיף, כי אם הנאשם בפלילים הוא שמסכן את חיי עמו כדי להציל את חייו ושלטונו. כעת, צו השעה מחייב שוב החלטה אמיצה".
הגנרלים פנו לגנץ ודרשו ממנו כבר עכשיו, חודש לפני הבחירות, להודיע כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים. "החיסון - נמצא בידך", כתבו לו. "הגיע הזמן לקחת החלטה מנהיגותית אחרונה ולפרוש מהמרוץ המסוכן הזה שייגמר מתחת לאחוז החסימה ויותיר עוד מפלגה אחת בחוץ. אל תיתן יד לבזבוז קולות למחנה השינוי, לסיכוי לשינוי. ישראל פצועה, ישראל צוללת, ישראל תצדיע לך. שים את ישראל לפני הכול".
מכחול לבן נמסר בתגובה: "רק כחול לבן חזקה תמנע מנתניהו למנות את אוחנה לשר המשפטים, להדיח את מנדלבליט ולמנות פרקליט מדינה משלו. גנץ הוא היחיד שניצב מול נתניהו מבפנים במאבק מתמיד לשמירה על מערכת המשפט ושלטון החוק בישראל".