ראש העיר אילת מאיר יצחק הלוי הודיע הבוקר (יום ב') כי הוא מצטרף לרשימת "תקווה חדשה" בראשות גדעון סער. הוא ישתלב בעשירייה הראשונה במפלגה. באולפן ynet הסביר את הסיבה לעזיבת הליכוד: "בעת הזו, כשאנחנו זקוקים למנהיגות מאחדת ולא מפלגת, כשאנחנו מייחלים למנהיגות שתעסוק בענייני המדינה לא בענייניה האישיים - אין לי ספק שגדעון הוא האיש המתאים".
(צילום: משי בן עמי)

1 צפייה בגלריה
מאיר יצחק הלוי מצטרף לגדעון סער
מאיר יצחק הלוי מצטרף לגדעון סער
מאיר יצחק הלוי מצטרף לגדעון סער
יצחק הלוי מצטרף בכך ליפעת שאשא ביטון, זאב אלקין, צבי האוזר, יועז הנדל ואחרים שחברו לסער, שבעצמו את עזב את הליכוד רק החודש. "אני מכיר את גדעון סער שנים ארוכות. תמיד האמנתי בדרך שלו, באישיות, ביושרה, באינטגריטי, ביכולות שלו לאחד", אמר.
אבל ככה עוזבים בית? ועוד את הליכוד, מפלגה שלא נוטים לעזוב. "הבית שלי זו מדינת ישראל. מפלגות נפתחות ונסגרות, מצטמצמות וגדלות. הדברים החשובים לי הם צה"ל, העיר אילת. כרגע המדינה זקוקה למנהיגות אחרת. יש אכזבה אדירה בציבור מהדרך שבה הממשלה מובילה אותנו בעת. לא צריך להיות חכם גדול, מספיק לראות את ההפגנות, את השסע ואת הפילוג".
אז מפריע לך רק ההתנהלות בזמן האחרון? מה החלק של אילת? "אני יכול לספר לך על אירועי שדה דב. אותם אנשים שקיבלו את ההחלטות (לסגור את השדה ובכך להקשות על הגעה מאילת לתל אביב, א"ל) מבינים שהיה פה אירוע קשה במיוחד. ראש הממשלה כיהן הרבה מאוד שנים ועשה דברים טובים, אבל אני חושב שהציבור מאוכזב מדרך ההתנהלות".
אתה מלא ביקורת, אבל שמענו קודם בכירה בארגון הבריאות העולמי אומרת שישראל תצא ראשונה מהמשבר בזכות החיסונים. אומר כאן פרופ' פרידמן, שלא חשוד באהדת לנתניהו, שאפו על הבאת החיסונים. יכול להיות שבזכות נתניהו אילת תחזור לנורמליות בפסח. "אם היית שואלת אותי מה דעתי על החיסון הייתי מצטרף לרשימת האנשים המפרגנים אבל אני לא בוחן את הדברים רק בהיבט הזה. קודם כל החובה היא לטפל בכך שיהיו חיסונים לתושבי מדינת ישראל אחרי התלאות הרבות שהם עוברים. אז יופי שנעשה. על הכיפאק, אני מפרגן, אבל בואו לא נשכח מה קרה לנו בשנתיים האחרונות.
"אני יכול להתייחס לעיר שלי, שעוברת טלטלה אחר טלטלה, חלק מהן לא היו מחויבות למציאות. היה האפשר לטפל בעיר באופן אחר, אם היו לוקחים את נושא שדה דב והקורונה ואחרים שלא אמנה עכשיו. הגיע העת לתת את ההגה לסיעה אחרת, חדשה. צריך לאפשר לרשימה חדשה ואמיצה להוביל את למנהיגות מאחדת, שיודעת לאן דרכה ואולי תאחה את השסעים".
בהודעה שפורסמה הבוקר מטעם המפלגה צוין בשמו של יצחק הלוי: "אני נרגש ושמח להצטרף לתנועת תקווה חדשה בראשות גדעון סער, ראש הממשלה הבא של ישראל", אמר, "ישראל זקוקה להנהגה חדשה ולתקווה חדשה. החלטתי לעזוב את תנועת הליכוד שבה הייתי חבר שנים ארוכות, משום שהתנועה ומנהיגה, בנימין נתניהו, שינו את פניהם ואכזבו את הציבור. דווקא היום, בשעה שאנו זקוקים יותר מכל לאחדות, הליכוד בהנהגת נתניהו מוביל שיח מפלג, משסה, מתלהם, ונוקט תרבות של הכפשה".
גדעון סער אמר כי "מאיר הוא שותף לדרך, ראש עיר שנאבק מכל הלב למען העיר והתושבים, שותף לחזון הממלכתיות והאחדות. ברוך הבא. את חברי, מאיר יצחק הלוי, אני מכיר כבר קרוב לעשרים שנה. הוא אדם בעל ניסיון עצום ורקורד עשיר של עשייה, הקדיש את חייו למען העיר אילת שבראשה הוא עומד למעלה מ-17 שנים. הוא הזניק את מערכת החינוך שלה, הפך את העיר לבירת התיירות של ישראל, הפיח בה תנופת פיתוח גדולה ובסס את חזון העיר כשער הכניסה הדרומי של ישראל".