סלמאן עאמר בבית המשפט, היום
ראש מועצת ג'וליס לשעבר סלמאן עאמר, הורשע היום (ג') ברצח הקבלן מוניר נבואני. כך קבע בית המשפט המחוזי בחיפה, שזיכה אותו מעבירת שיבוש מהלכי משפט.
4 צפייה בגלריה
 סלמאן עאמר
 סלמאן עאמר
סלמאן עאמר
(צילום: גיל נחושתן )
האירוע המדובר התרחש בספטמבר 2016, ותועד במצלמת האבטחה של בניין מועצת ג'וליס. עאמר הגיע לחניון המבנה והותקף באלה על ידי הקבלן מוניר נבואני, שניפץ את שמשות מכוניתו. ראש המועצה, הטוען שחשש לחייו בשל תקיפה קודמת, שלף את אקדחו האישי וירה בו כמה כדורים.
מיד לאחר מכן עאמר נמלט מהמקום, לטענתו משום שלא רצה להתעמת עם קרובי משפחתו של נבואני. לבסוף הוא הסגיר את עצמו למשטרה ומאז שהה במעצר.
תיעוד הירי במצלמת האבטחה, ספטמבר 2016

4 צפייה בגלריה
תיעוד הירי. הורשע ברצח
תיעוד הירי. הורשע ברצח
תיעוד הירי. הורשע ברצח
במהלך הדיון היום ציינו בפרקליטות את עובדות כתב האישום: "ב-5 בספטמבר 2016 בשעה 08:36 בבוקר הגיע הנאשם לחניית בניין המועצה כשהוא נוהג ברכבו, והחנה את הרכב כשחזיתו לבניין המועצה. לאחר מכן, הגיע המנוח למקום והחנה את רכבו מאחורי רכבו של הנאשם.
"בעוד הנאשם יושב ברכבו, יצא המנוח ממכוניתו, פנה אל הנאשם בדברים, ניגש אל תא המטען, הוציא מתוכו מקל מעץ באורך כמטר וניגש לעברו כשהוא צועק ש'הוא צריך למות'. הוא תקף את רכבו של הנאשם באמצעות המקל.
"בשלב זה הגיע אחד מעובדי המועצה, שהבחין במעשיו של המנוח, על מנת למנוע עימות בין השניים", נכתב עוד, "חרף זאת הנאשם ירה לעבר המנוח מספר יריות מטווח קצר בפלג גופו העליון ובראשו. עוד עולה, שגם לאחר שנשמט המקל מידו של המנוח, וחרף ניסיונו של עובד להדוף את הנאשם ולמנוע את המשך הירי, התקרב הנאשם לעבר המנוח והמשיך לירות בפלג גופו העליון ובראשו עד שהביא למותו.
"סך הכול ירה הנאשם במנוח 7 כדורים, אשר פגעו בפלג גופו העליון ובראשו.
4 צפייה בגלריה
 סלמאן עאמר
 סלמאן עאמר
סלמאן עאמר, היום בבית המשפט
(צילום: גיל נחושתן )
בהחלטת בית המשפט היום צוין: "טענת הנאשם לגבי האמנזיה הדיסוציאטיבית הרגעית נדחתה. שתיקתו הרועמת לגבי התהליכים המחשבתיים שבראשו באותן כמה שניות קריטיות מחייבת את המסקנה כי קיים ספק סביר לגבי קיומו של 'הליך ממשי' לגיבוש ההחלטה להמית. הנאשם זכאי ליהנות מספק זה ולא להיות מורשע ברצח בנסיבות מחמירות - אלא ברצח. אותה שתיקה לא תאפשר לו ליהנות מסייג ההגנה העצמית או אף מהאחריות המופחתת בשל ההתגרות סמוך למעשיו".
עורכי דינו דרור ארד אילון, אדי אבינועם ויוסף ליבנה הגיבו להכרעה: "מדובר בהחלטה מאכזבת. אנחנו נגיש ערר על קביעה זו, ובהמשך התמונה תתברר".
רענן בן צור השתתף בהכנת הכתבה