אריאל יואב צפריר, תושב ברקן שבשומרון, הוא הצעיר בן ה-19 שהתמוטט ומת אתמול (שישי) בשמורת הטבע פורה שבצפון הנגב. על פי החשד, האירוע התרחש במהלך מסיבה שנערכה בטבע, על גדות נחל שיקמה, ושבה לפי החשד היה שימוש באלכוהול ובסמים. הוא ככל הנראה סבל ממכת חום.
אמו, ענת עידו צפריר, ספדה לו בפוסט שפרסמה בפייסבוק: "יום אחד אתה חושב שאתה קם ליום מקסים ושגרתי, אבל מישהו שם למעלה מחליט אחרת. אוי אלוהים אוי, איך לקחת לנו את האוצר היקר מכל? אריאל יואב צפריר, המלך שלנו, האור, החיים השמחה, הנשמה שלנו... כפרה עליך ילד שלי, חיים יקרים שלי".
האמא הוסיפה: "תמיד היית ילד שמח ומתוק שעוזר ושם לב לכל הפרטים. הלכת למסיבה שממנה לא חזרת! הכאב גדול מנשוא, החור הזה בלב שאין מה שימלא אותו. זה נורא, אריאלי שלי, אהוב יקר, נשמה טובה שלנו. אני כבר מתגעגעת אליך. מה נעשה? איך ממשיכים מכאן? איך? ילד שלנו מנוחתך עדן. יהי זכרך ברוך. אוהבים אותך: אמא ואבא, מעיין, עידו ונועה".
אריאל יואב צפריראריאל יואב צפריר
אריאל יואב צפריר
זירת האירוע בשמורת פורה, אתמול
(צילום: איחוד הצלה קרית גת)

לאחר שצפריר התמוטט, הוא הובא על-ידי חבריו לחבירה עם כוחות מד"א בחניון נחל פורה ליד מחלף מאחז בכביש 40, מצפון לבאר שבע. משם הובהל במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נלחמו על חייו - אך נאלצו לקבוע את מותו.
מחקירה ראשונית עולה כי עשרות חברים חגגו שם מסיבת יום הולדת. המסיבה החלה עוד שלשום ונמשכה אל תוך הלילה ואל אור הבוקר. במשטרת קריית גת עצרו תחילה ארבעה צעירים אך בהמשך גדל מספר המעוכבים לשמונה, בהם גם מארגן המסיבה, שחשוד ברשלנות ובשיבוש הליכי חקירה.
צעיר פונה במצב קשה מנחל פורהצעיר פונה במצב קשה מנחל פורה
שוטרים בזירת האירוע, אתמול
(צילום: איחוד הצלה קרית גת)
 שמורת פורה, על גדות נחל שיקמה שמורת פורה, על גדות נחל שיקמה
שמורת פורה, על גדות נחל שיקמה
(צילום: הרצל יוסף)
מפהמפה
כבר אתמול בשעה 9:47 המשטרה קיבלה דיווח מאזרח שעבר במקום והתלונן על רעש חזק של מוזיקה. "נשמעים בומים חזקים", הוא דיווח. "יש שם חבורה של צעירים שעושה מסיבה. הם כמה עשרות שם. מעבר לזה שזה בניגוד לחוק בגלל הקורונה, לפי מה שאני רואה העניינים שם יוצאים משליטה", הוא הוסיף.
אותו אזרח הציע לשוטרים לתת להם מיקום מדויק של המסיבה, אף הם דחו את הצעתו. אלא שבמשטרה מסרו כי צוותים שלה ביצעו באזור חיפושים ולא מצאו את מיקום המסיבה. "חרשנו את האזור ולא מצאנו את המסיבה", אמרו במשטרה.
לפי מד"א הדיווח במוקד 101 התקבל בשעה 12:58. הצוותים שהגיעו למקום ביצעו בצעיר פעולות החייאה והעבירו אותו לבית החולים סורוקה.
פרמדיק מד"א, ג'וש ויינשטיין, סיפר: "כשהגענו לחניון הובילו אותנו לרכב פרטי. הצעיר שכב במושב האחורי כשהוא מחוסר הכרה וחם מאוד למגע. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל קירור וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו נוזלים, הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ופינינו אותו במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה לבית חולים".
עו"ד עדי כרמלי, המייצג את מארגן המסיבה: "מדובר באירוע טרגי ומצער אך לא פלילי. אני בטוח שהחקירה תבהיר שבהתנהלות מרשי לא דבק רבב".