2 צפייה בגלריה
זירת הרצח ביישוב ג'רידאת
זירת הרצח ביישוב ג'רידאת
ארכיון
(צילום: דוברות המשטרה)
ביקש שקט בלילה - והותקף: משטרת נתיבות עצרה 6 צעירים בחשד לתקיפה, פציעה וחבלה של צעיר שביקש שקט בעקבות רעש שעשה אחד החשודים עם האופנוע שלו בשעת לילה מאוחרת.
האירוע קרה ביום חמישי האחרון. צעיר שהתארח במושב מבועים יצא מבית כששמע רעש של אופנוע, ביקש מאחד החשודים להיות בשקט. החשוד התקשר לאחיו, שהגיעו עם חבריהם ותקפו את השכן, פתחו את ראשו ושברו את אפו. עובר אורח שהגיע למקום הצליח לחלץ אותו, ולפי החשד קבוצת התוקפים שברחה מהמקום ניסתה לדרוס אותו. "ככל שעובר האורח לא היה זז הצידה בזמן סביר היה נפגע מהרכב", ציין בית המשפט. הקורבן שהותקף פונה אז לבית החולים מחוסר הכרה.
2 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)
שלושה מהחשודים הם אחים: עדיאל, נאור ואדיר מגידיש, והמשטרה מייחסת להם עבירות של תקיפה, חבלה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה ועבירות נוספות. מלבדם נעצרו שלושה חשודים נוספים, בהם קטין, בחשד שהצטרפו לתקיפה.
בחקירה טען אחד החשודים כי המתלונן איים עליו בחפץ חד והוא חש בסכנת חיים, וחשודים אחרים הכחישו את המיוחס להם. "מדובר באירוע חמור מאוד", אמר נציג המשטרה בדיון. "כל האירוע החל בכך שהמתלונן ביקש שלא ירעישו עם אופנוע של אחד החשודים, ובתגובה לכך החליט להרים טלפון ולהרים את כל החבורה". על פי החשד הנהג באופנוע היה אדיר, שהזעיק את אחיו. "החבורה הגיעה והם פשוט פירקו את המתלונן. הוא פונה לבית החולים ובתחילה לא הייתה כל אפשרות לתקשר איתו".
גורם במשטרה ציין כי "זה סיפור על הקמת רעש ועל הישראלי המכוער". בחקירה עלה גם כי החשוד עדיאל הוא בכלל חולה קורונה שאמור היה להיות בבידוד ובעקבות כך המשטרה מייחסת לו גם עבירת עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה, דבר שהכחיש בחקירתו. "איננו יודעים מה תוצאות ההפרה של הבידוד מבחינת הפצת המחלה", אמר נציג המשטרה בבית המשפט שהאריך היום את מעצרם של האחים בחמישה ימים.