חשיפת ynet על ההתארגנות החדשה במרכז המפה הפוליטית מטלטלת את מפלגת האופוזיציה הגדולה ביותר, יש עתיד. יו"ר המפלגה יאיר לפיד הודה אמש (יום ה') כי אינו יודע אם מספר 2 שלו כרגע, משה (בוגי) יעלון, יישאר ברשימתו. מוקדם יותר פרסמנו על היוזמה החדשה למפלגה בראשות יעלון והרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט.
כשנשאל בריאיון בחדשות קשת אם ירוצו יחד, ענה לפיד: "אני מקווה שכן, הוא איש ראוי ומצוין. אנחנו בשלב של התארגנות, לכולם יש סקרים... יש הבנה שאם אנחנו רוצים לעשות שינוי אמיתי, צריך לאחד הכול למפלגה אחת גדולה במרכז".
בתשובה לשאלה אם מספר 2 בורח ממנו, אמר יו"ר יש עתיד: "אני לא חושב שזה יקרה, אני לא יודע. אני מדבר כמובן עם בוגי. יש לי זמן של התארגנות".
1 צפייה בגלריה
בוגי יעלון וגדי איזנקוט
בוגי יעלון וגדי איזנקוט
יעלון ואיזנקוט
(צילום: מוטי קמחי, יריב כץ)
מעט לפני דבריו של לפיד, גורמים ביש עתיד טענו שמדובר במהלך של יעלון לשפר את מצבו ברשימה ולוודא שהמקום השני ברשימה שמור לו. לדברי הגורמים, לפיד ידע על הבדיקה שנערכת בעניינו של יעלון ולא התנגד לה. לפיד טרם החל בהרכבת הרשימה ועדיין לא ברור איך היא תיראה.
יעלון, שסירב תחילה להתייחס לפרסום ב-ynet, הגיב לדברים בהמשך: "המטרה שלי היא להבטיח מהפך שלטוני. אני חושב שאפשר לעשות זאת גם בהקמת ממשלת חירום בכנסת הנוכחית ללא נתניהו. אבל, אם לא ניתן, חייבים לגבש אלטרנטיבה פוליטית מרכזית שתוכל להביא קולות שוברי שוויון".
הוא הוסיף כי "אני מכיר את הבדיקות שנעשות, גם אני מתלבט בשאלה הזו. אעשה מה שצריך כדי לסייע להוביל מהפך. זו חובתנו. זו הציפייה הציבורית. אני שמח שהבדיקות שנעשות מחזקות את ההיתכנות הזו.
"לגבי גדי", אמר יעלון, "אני מאמין שיקבל את החלטותיו בבוא העת. הוא איש ראוי שטובת המדינה ושירות המדינה בראש מעיניו. נכס לכל מסגרת פוליטית. שותף חשוב ומרכזי למהפך שלטוני".
איזנקוט סירב להגיב אולם גורמים המעורים בפרטים אומרים כי בין יעלון לאיזנקוט שוררים יחסים קרובים המבוססים גם על העבודה המשותפת בעבר.