ברנרד "ברני" מיידוף, שהורשע בהונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה, הלך לעולמו בגיל 82. איש העסקים היהודי-אמריקני מת במרפאת בית הסוהר הפדרלי באטנר בצפון קרוליינה. לפי הדיווחים מיידוף, שבשנים האחרונות סבל מבעיות בריאותיות, מת מסיבות טבעיות.
בפברואר 2020 פנו עורכי דינו של מיידוף לבית המשפט וביקשו לשחרר אותו בעקבות מגפת הקורונה. הם אמרו שמיידוף סובל ממחלות רקע כרוניות, כולל בעיות בכליות, ולכן נכלל בקבוצת הסיכון. מיידוף טען שנותרו לו פחות מ-18 חודשים לחיות. הבקשה נדחתה. וושינגטון פוסט דיווח אז שמיידוף יושב בכיסא גלגלים ונמצא תחת השגחה רפואית צמודה.
מיידוף, שהיה בעברו יו"ר נאסד"ק, הודה שרימה אלפי לקוחות במשך עשרות שנים והורשע בהונאה בהיקף של 64.8 מיליארד דולר. בין קורבנותיו היו ארגוני צדקה, קרנות פנסיה וקרנות גידור וגם סלבריטאים - בהם סטיבן ספילברג, קווין בייקון וג'ון מלקוביץ'.
הונאת הפונזי נחשפה ב-2008, בתקופת המשבר הכלכלי העולמי, כאשר משקיעים ביקשו למשוך את הכסף שהפקידו בחשבונותיו. שני הבנים של מיידוף - שלא לקחו חלק בהונאה - סיפרו לרשויות שהאב התוודה בפניהם על ההונאה. משפחתו של מיידוף לא הגיעה למשפט שלו. מיידוף הפך לאדם כה שנוא, שהוא נאלץ ללבוש אפוד מגן כשהגיע לבית המשפט.
ביוני 2009 השופט בבית המשפט המחוזי במנהטן שלח את מיידוף ל-150 שנות מאסר. מיידוף אמר אז לבית המשפט: "כשהתחלתי עם הבעיה הזאת, עם הפשע הזה, האמנתי שזה משהו שאני יכול לצאת ממנו – אבל זה הפך בלתי אפשרי. ככל שניסיתי, כך הבור שחפרתי לעצמי נהיה עמוק יותר. אני מצטער. אני יודע שזה לא עוזר לכם".
הפרשה גבתה מחיר כבד ממשפחתו של מיידוף: אחד מבניו, מרק, שם קץ לחייו ב-2010 – ביום השנה השני למעצר אביו. אחיו של ברני מיידוף פיטר – שסייע לו בעסקיו – נידון ב-2012 לעשר שנות מאסר. בנו השני של מיידוף, אנדרו, מת מסרטן בגיל 48.
ב-2011, בריאיון לברברה וולטרס, סיפר מיידוף כי מאז התאבדות בנו הוא לא דיבר עם אשתו רות. רות נהגה לבקרו בבית הסוהר מפעם לפעם ושוחחה עמו בטלפון מדי יום, אך לאחר התאבדות בנם הבכור ניתקה עמו כל קשר. בשיחה עם CNN התייחס מיידוף להתאבדות של בנו מרק ואמר: "אני מרגיש שאני אחראי למותו וזה קשה עבורי. אני חי עם זה, אני חי עם החרטה, עם הכאב שגרמתי לכולם, במיוחד למשפחתי ולקורבנות שסבלו ממעשיי".
בשנה שעברה מיידוף ביקש מבית המשפט לגלות חמלה כלפיו ולשחרר אותו, כדי שיוכל להתפייס עם נכדיו ולמות בביתו. "ריציתי כבר 11 שנות מאסר, והאמת, סבלתי בהן. לא היה יום אחד בכלא שבו לא הרגשתי אשמה על הכאב שגרמתי לקורבנות ולמשפחה שלי".