"אי אפשר ששוטרים יחטפו ג'ננה ויתנהגו ככה"
(צילום: קומי ישראל)

שוטרים הגיעו הלילה (בין חמישי לשישי) לבית הקפה "ניסו" בשוק הפשפשים ביפו כדי לפזר לדבריהם התקהלות אסורה - אף שבסביבת המקום ישבו לאכול רק כמה עשרות אנשים שהזמינו טייק אווי. לדברי הסועדים, חלקם פעילים במחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ברגע שקראו לעבר שוטר "לא למשטרה של דיקטטור" - אחד מהם נעצר. אחד השוטרים אף הסביר להם כי הם לא היו בסיטואציה שניתן להגדיר אותה כ"הפגנה".
בזמן הפשיטה המשטרתית שהו בבית הקפה, המזוהה עם המחאה נגד נתניהו, עשרות לקוחות שקנו אוכל ושתייה בטייק אווי בהתאם לתקנות. הם ישבו על ארגזי חלב מפלסטיק, שאותם חילקה עיריית תל אביב כדי לתמוך במסעדות ולעודד ישיבה במרחב הציבורי. לדברי האנשים ששהו במקום, השוטרים החלו לפזר אותם בכוח ולאיים עליהם בדו"חות רק לאחר אותה קריאה "לא למשטרה של דיקטטור".
1 צפייה בגלריה
המשטרה מפזרת התקהלות בבית קפה ניסו בשוק הפשפשים
המשטרה מפזרת התקהלות בבית קפה ניסו בשוק הפשפשים
המשטרה בשוק הפשפשים, הלילה
(צילום: קומי אורי)
אחד הנוכחים במקום, שסירב להתפנות, נלקח לחקירה בתחנת המשטרה. במהלך פיזור ההתקהלות שכבו חלק מהסועדים לאות מחאה על הכביש וחסמו את ניידת המשטרה.
נוי ארז, פעילה בארגון המחאה "קומי ישראל", סיפרה: "ישבנו וחיכינו לטייק אווי על קופסאות פלסטיק ששייכות לעירייה. בזמן שכולם קמו והלכו, התחלנו לצעוק 'לא למשטרה של דיקטטור' - וידיד שלי שהזמין גם הוא טייק אווי עוכב בגלל זה בתחנת המשטרה. הוא עוכב כי מה שהוא אמר לשוטר לא בא לו בטוב".
לדבריה, "אנחנו לא יכולים להיות במצב שבו שוטרים חוטפים גננה ומתנהגים ככה לאזרחים, זה לא הגיוני". ארז ציינה כי בעוד יומיים במילא המשק חוזר לפעילות מלאה, וכל העימות עם השוטרים נגרם רק כי הביעו לדבריה מחאה לגיטימית. "מותר לנו להפגין ומותר לנו להגיד את הדברים", אמרה, "אבל השוטר אמר שזה אסור לנו כי זו לא הפגנה, מאחר שלהפגנה יש זמן ומקום - ואנחנו לא היינו ב'סיטואציה של הפגנה'".
מהמשטרה נמסר כי "מדובר באכיפה מקצועית, נחושה ומתבקשת נגד אדם שסירב להזדהות כנדרש בחוק, ובתום זיהוי בתחנת המשטרה שוחרר".