2 צפייה בגלריה
ציפי ברנד
ציפי ברנד
ציפי ברנד
ברקע הביקורת על המשך כהונתו לצד התמודדותו המקבילה בזירה הארצית, החליט אמש (יום ד') ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי לפטר את סגניתו ציפי ברנד. לטענת חולדאי, ברנד שכיהנה בתפקיד בשנתיים האחרונות והייתה ממונה על תחום הגיל הרך והמשפחות הצעירות מטעם סיעת "רוב העיר", פעלה לאורך תקופה מאחורי גבו.
"כאישיות פוליטית את כמובן רשאית לעסוק בכל נושא שתחפצי ללא כל מגבלה, אולם כאשר את בוחרת להיות שותפה בקואליציה מוענק לך מעמד מכוחה - מחובתך לפעול בתיאום, בשיתוף פעולה ומתוך מחויבות להחלטות הנהלת העירייה", כתב חולדאי לברנד.
2 צפייה בגלריה
רון חולדאי
רון חולדאי
חולדאי
(צילום: גבריאל בהרליה)
ראש העיר הוסיף: "מעמד זה מטיל על כתפייך אחריות כלפי הציבור, אך את לצערי מעדיפה על פי רוב צעדים פופוליסטיים על פני מהלכים שקולים. הבלגתי על שורה ארוכה ומתמשכת של מעשים והתבטאויות ברוח זו מתוך תחושת מחויבות ליתר חברי סיעתך, חוששני שלא פירשת זאת נכון וראית בכך כלגיטימציה להתנהגות לא אחראית.
"בעקבות זאת נפגע אמוני והגעתי לכדי מצב שאינני חש שיהיה זה נכון ציבורית להמשיך לאפשר לך לאחוז בסמכויות שהענקתי לך. בלב כבד על כך שכשלו ניסיונותיי לשפר את איכות שיתוף הפעולה בינינו, אני שולל בזאת את כל סמכויותייך וזאת בתוקף החל מהיום".
חולדאי מכריז על הקמת מפלגתו
(צילום: פוינט 2 פוינט)

מהעבר השני, ברנד טוענת כי ההחלטה לפטרה נובעת משיקולים פוליטיים שקשורים להתמודדות של חולדאי במסגרת מפלגת הישראלים שהקים לכנסת ה-24. "חולדאי טייס מדופלם שם את עיריית תל אביב על טייס אוטומטי והלך", ציינה ברנד. "בדרך החוצה הוא פיטר אותי מתפקידי, במכתב לא צפוי במייל, מוודא שהקוקפיט יישאר ריק ושאף אחד לא יתגעגע".
ברנד טענה עוד כי פוטרה רק מאחר שנשארה נאמנה לעקרונותיה ואף דאגה לחסן את עובדי ההוראה ולשמור על הגנים פתוחים במשברים האחרונים. "עמדתי בקו הראשון עם התושבים ברחובות מול המשטרה בהגנה על העיר כמבצר של הדמוקרטיה", אמרה ברנד והאשימה: "האיש שמתייחס כרגע לתל אביב כחלטורה זמנית לסידור עבודה, ועסוק בפוליטיקה הארצית כנראה חושש ממי שמשקיעה את כל זמנה ברווחת התושבים ושהטלפון שלה פתוח.
"בחצי שנה האחרונה ראש העיר אינו עסוק במשבר שהעיר מצויה בו, הפקידות השתלטה על העיר, הגנים לא עובדים בימי שישי, העירייה גובה אגרות ותשלומים מעסקים שעומדים סגורים. אני מבטיחה להמשיך להילחם על העקרונות שלנו התל אביבים ללא מורא מאף פוליטיקאי. העיר ותושביה נמצאים בתקופה מאתגרת, הקוקפיט לא יישאר ריק ואנחנו לא ניתן לתל אביב יפו לאבד גובה".

"ראש העיר נעלם"

גורמים במועצת העיר אומרים בשיחות סגורות כי עדיף שחולדאי ייקח פסק מניהול העיר ואף יתפטר כל עוד הוא מקדיש חלק ניכר מזמנו לריצתו לכנסת. "ראש העיר נעלם עוד לפני ההכרזה", אמרה חברת מועצה. "לצערי, הוא יהיה חייב לעזוב כי כיום לכל החלטה שהוא מקבל יש ממד פוליטי. יש מחיר לזה שהחליט להתמודד. הכנסת זה לא חלטורה, ראוי שראש העיר יחליט אם הוא בעירייה או בכנסת - אי אפשר גם וגם".
עד עתה הכריז חבר מועצה אחד, סגן ראש העיר ראובן לדיאנסקי, שיתמודד על תפקיד ראש העיר לאחר עזיבת חולדאי. מסיעת "אנחנו העיר", שיושבת באופוזיציה העירונית, נמסר: "אנו מחזקות ומחזקים את ציפי ומקווים שתצטרף אלינו באופוזיציה נגד הדורסנות של חולדאי. לא ניתן לו למכור את העיר לאילי נדל"ן".