"לא חשבתי שזה יקרה לנו"
(צילום: אבי חי, יריב כץ, תיעוד מבצעי מד"א, אלון ניסים, ידיעות מהשטח, חדשות בזמן)

רקטה נפלה הלילה (בין רביעי לחמישי) בין שני בניינים בפתח תקווה, וגרמה לשריפה שהתפשטה גם לרכבים שחנו בסמוך. במקום שררה בהלה גדולה, אך בהמשך התברר כי לא היו נפגעים באורח קשה בתקרית. "תודה לאל שניצלנו", אמרה הדס, דיירת באחת הבניינים ששהתה במקלט בזמן הנפילה. "לא חשבתי שזה יקרה כאן, בבית שלי בפתח תקווה", הוסיפה ופרצה בבכי.
נפילה בראשל"צ: "לא הייתה אזעקה, פתאום שמענו בום"
(צילום: אבי חי )

7 צפייה בגלריה
הדס דיירת בבניין שנפגע
הדס דיירת בבניין שנפגע
"האוטו הוחרב, לא יודעים מה קורה עם הבית". הנפילה בפתח תקווה והדס
(צילום: יריב כץ, אבי חי )
7 צפייה בגלריה
פתח תקווה
פתח תקווה
"לא היה הרבה פצועים, אבל הייתה בהלה". פתח תקווה
(צילום: יריב כץ )
7 צפייה בגלריה
פתח תקווה
פתח תקווה
פתח תקווה, הלילה
(צילום: יריב כץ )
7 צפייה בגלריה
פגיעה ישירה בבית בראשון לציו
פגיעה ישירה בבית בראשון לציו
הסלון שבו ישב ידין בזמן הפגיעה בביתו בראשון לציון
7 צפייה בגלריה
פגיעה ישירה בבית בראשון לציו
פגיעה ישירה בבית בראשון לציו
הנפילה בראשון לציון
ממד"א נמסר כי חמישה בני אדם נפגעו משאיפת עשן ומרסיסים, ארבעה מהם באורח קל ואחד באורח בינוני. כוחות כיבוי והצלה גדולים הגיעו למקום, חילצו חלק מהדיירים מדירותיהם וטיפלו בנפגעים.
לדברי הדס, "ירדנו למקלט, שמענו אזעקה ופתאום היה בום. נכנס עשן לתוך המקלט, והשכנה שלידי שישבה על כיסא עפה אחורה. אחד השכנים לא הספיק להיכנס למקלט, נפצע בראש ודימם".
"הבתים שלנו, הכול הרוס", הוסיפה. "אנחנו לא יכולים להיכנס בינתיים לבית. האוטו הוחרב, ואנחנו לא יודעים מה קורה עם הבית. לא נותנים לנו להיכנס הביתה, רצינו לקחת קצת בגדים ודברים וללכת לישון אצל ההורים שלי".
פרץ רצון, קצין משטרה ותושב בניין סמוך, סיפר: "היינו בבית, ישנו, ושמענו את האזעקה. נכנסנו לממ"ד ושמענו בום רציני ליד הבית. הבנתי שזו נפילה, הוצאתי את הראש מהמרפסת וראיתי את העשן. לקחתי את הילדים וטסנו החוצה, התחילה שם התקהלות של אנשים".
7 צפייה בגלריה
פגיעה ישירה בבית בראשון לציון
פגיעה ישירה בבית בראשון לציון
הנפילה בראשון לציון
7 צפייה בגלריה
יירוט מעל ראשון לציון
יירוט מעל ראשון לציון
יירוט מעל ראשון לציון
(צילום: אבי כהן)
"התחלתי להרחיק אנשים מהמקום כי אנשי הכבאות אמרו שיש סכנה של בלוני גז", סיפר רצון. "ילדים יצאו מהבניינים מבוהלים ובוכים, זה היה נראה מפחיד. אישה אחת בכתה שכל הבית שלה מפורק. מד"א וכיבוי והצלה הגיעו מהר, לא היו הרבה פצועים אבל הייתה בהלה. אווירה קשה. אני בעצמי החזקתי ילדה של אחד מהאנשים שעלה למעלה כדי להביא את שאר הילדים שלו".
ראש העיר רמי גרינברג אמר בזירה כי "סרקו את כל הבניין, מטפלים שלא יהיה יותר נזקים. האוכלוסייה שרוצה להתפנות פונתה לבית ספר סמוך, כל המערך העירוני נמצא ונותן מענה מבחינה סוציאלית. ניתן מענה לתושבים שהרכוש שלהם נפגע, ניתן להם מקום להיות בו".
גם בראשון לציון ספג בית פגיעה ישירה של חלק מרקטה, וידין, שהיה בבית, סיפר ל-ynet שלא היה במרחב המוגן - והנפילה התרחשה במטבח, מטרים ספורים לידו. איש לא נפגע. לדברי ידין, "ישבתי עם החברה, ראינו סרט בסלון. לא שמענו את האזעקה. פתאום בהפתעה שמענו בום חזק וכל החשמל נפל. הסתכלנו וראינו שהכול אבק, ואז ראינו את הרסיס הענקי הזה על הרצפה. ישר רצנו למטה, צעקנו והתקשרנו לכוחות ההצלה, לכולם".
אזעקות נשמעו הלילה לראשונה בהסלמה הנוכחית גם באזור השרון הצפוני, בעמק יזרעאל ובגליל התחתון - ובכלל זאת ברמת דוד. לא היו נפגעים. הזרוע הצבאית של חמאס קיבלה אחריות למטח, אך לא הזכירה את הירי לשרון הצפוני. המטח הלילי הכבד ביותר, ששוגר סמוך לשעה 01:00, נורה כשעה לאחר שחיל האוויר פתח בתקיפה מסיבית בצפון רצועת עזה והשמיד את מטה הביטחון הפנימי של חמאס (מנגנוני הביטחון של הארגון).