פרופסור שמעון שטרית בריאיון לאולפן ynet
(צילום: שחר גולדשטיין)

פרופסור שמעון שטרית, שכיהן בעבר בין היתר כשר הכלכלה ושר המדע והטכנולוגיה, הודיע הבוקר (שני) על כוונתו להתמודד על נשיאות המדינה. בריאיון לאולפן ynet הסביר שטרית מה גרם לו להצטרף למירוץ, והתייחס לביקורת שהוטחה בנשיא ראובן ריבלין על רקע המתיחות בין הליכוד לכחול לבן ואפשרות בחירות נוספות בשנה הקרובה.
"אני מאמין שבתקופה הזו ישנו צורך באיש שיכול לתת את המסר המאחד. יכול לתת תשובה ומענה לקרעים ולשסעים שמעמיקים בחברה", אמר. "אני מייצג את הישראליות במיטבה – ילד שעלה ארצה בגיל שלוש והגיע עד צמרת הממשלה, לצד מעמד בינלאומי בתור פרופסור למשפטים. אני חושב שאני יכול, דווקא בתקופה הזאת, לרתום את כל הידע שצברתי כשר וחבר כנסת לטובת הציבור".
1 צפייה בגלריה
פרופסור שמעון שטרית
פרופסור שמעון שטרית
"הייתה לי שיחה טובה עם יותר מ-80 שרים וחברי כנסת". פרופסור שמעון שטרית
מדובר במירוץ מאוד פוליטי, כבר התחלת לגשש בקרב חברי הכנסת? יש לך תמיכה בקרבם? "אני לא קורא לזה לגשש. אני הצגתי את המועמדות שלי והצגתי את המשנה הסדורה שלי בפני למעלה מ-80 שרים וחברי כנסת וביקשתי את תמיכתם. קיימתי שיחה מאוד חיובית ולבבית עימם. ההחלטה הסופית היא מאחורי הפרגוד בבחירות חשאיות, הם הגוף הבוחר. יש לי תחושה טובה בנוגע לסיכויי לנצח".
כשאתה רואה את המתקפות והביקורת על הנשיא ריבלין, זה לא פוגם ברצונך לכהן בתפקיד? "אומרים שמי שרגיש לחום, לא נכנס למטבח, וזה תקף גם לגבי המערכת הפוליטית שבה הייתי במשך הרבה שנים. ראיתי לא מעט מאבקים ולכן אני מאמין שיש לי את היכולת והניסיון שדרוש לתפקיד. אינני חושש, אני רואה בנשיאות שליחות".
דיברת גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם ראש הממשלה החליפי בני גנץ? "השארנו את הקודקודים לשלב האחרון. בשלב זה נפגשתי עם רוב חברי הכנסת, כפי שאמרתי, מעל 80. בימים הקרובים אתחיל במגעים ובשיחות עם הקודקודים".