מתנדבי זק"א מגיעים לדירה בקטמון
(צילום: דוברות זק"א)

ביום שלישי השבוע הגיע צוות של זק"א לדירה בשכונת קטמון שבירושלים, לאחר שהשכנים התלוננו שעולה ממנה ריח רע. הצוות מצא במקום גופה של גבר קשיש במצב ריקבון מתקדם. הם פתחו את מכשיר הטלפון שלו כדי לזהותו - וראו ששמור בו רק מספר טלפון אחד, של אדם בשם משה שמעון, מנכ"ל חברה קדישא קהילת ירושלים.
מתנדב זק"א, שלא ידע אז מיהו משה, התקשר למספר במטרה לזהות את הגופה. משה זיהה את הנפטר באמצעות אפליקציית me, איתר אותו במערכת והבין שלפני כשנה הוא קבר את רעייתו של הנפטר, ולכן היו בקשר. הלוויתו של הקשיש התקיימה אתמול.
מתנדבי זק"א מצאו גופה בדירה בשכונת קטמון בירושליםמתנדבי זק"א מצאו גופה בדירה בשכונת קטמון בירושלים
מתנדבי זק"א בקטמון
(צילום: דוברות זק"א)
מתנדבי זק"א מצאו גופה בדירה בשכונת קטמון בירושליםמתנדבי זק"א מצאו גופה בדירה בשכונת קטמון בירושלים
(צילום: דוברות זק"א)
משה סיפר כי "אחרי שאנשי זק"א הגיעו לזירה הם התקשרו אליי ואמרו שמצאו ליד הנפטר את הטלפון, והמספר היחיד שהופיע בו הוא שלי. כשבדקתי את התיק של הנפטר במערכת, הבנתי שמדובר באדם ערירי, ללא משפחה וללא מכרים. קיימנו הלוויה מכובדת והוא נקבר בחלקת הקבר סמוך לאשתו שנפטרה לפני שנה".
"המקרה הזה מזכיר לנו כמה חשוב להיות ערניים לסביבה שלנו, לדפוק מדי פעם בדלת של השכנים הקשישים, לוודא שהכל בסדר ולשאול אם צריך משהו", הוסיף. "זו מצווה שחשוב לעשות כל הזמן, קל וחומר בתקופה הקשה הזאת של הקורונה".
בזק"א, שנמצאים כבר תקופה ארוכה בקמפיין הקורא לכל התושבים להיות ערניים לשכנים קשישים המתגוררים לבדם, אומרים כי "אסור לאבד את הסולידריות שלנו. המבוגרים מתמוטטים מפציעה קלה, החלקה או בעיה שיכולה להיפתר ברגע, ואחרי יום יומיים - כשאין מישהו שיודע על מצבם - לצערנו מגלים את זה כשכבר אי אפשר לעזור". בנוסף מדגישים בזק"א שלא רק מבוגרים יכולים למות לבדם בביתם, וכי צריך להיות ערניים לכל דייר שמתגורר לבדו.