מחבל חמוש בסכינים נלכד בחבל אשכול
(צילום: נאור אואקרט)

איש ביטחון מהמועצה האזורית אשכול ירה אמש (ראשון) לעבר מחבל חמוש בסכין שהסתנן ודקר את רכז הביטחון של היישוב אבשלום ליד שדי אברהם.
‏מפרטי האירוע עולה כי תושב היישוב הבחין באדם חשוד צועד בכביש ודיווח על כך לאנשי הביטחון. רכז הביטחון הגיע למקום ותישאל את החשוד, ששלף סכין, דקר אותו ופצע אותו באורח קל. איש ביטחון אחר ירה במחבל בפלג גופו התחתון. לפי תחקיר ראשוני שבוצע בצה"ל, החשוד הוא פלסטיני מעזה, שחצה את הגדר מדרום רצועת עזה לכיוון שטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע עודנו מתוחקר".
שירות הביטחון הכללי והמשטרה פתחו בחקירת האירוע. בהודעת המשטרה צוין כי מדובר בחקירת "ניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור". החקירה תתנהל על ידי שב"כ ובשיתוף מחלקת פח"ע בימ"ר נגב. החשוד נעצר ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף נמרוד אלוני, הגיע לזירה.
2 צפייה בגלריה
המחבל שחדר לחבל אשכול נוטרל
המחבל שחדר לחבל אשכול נוטרל
המחבל שחדר לחבל אשכול לאחר שנוטרל
(צילום: גל יעקב)
2 צפייה בגלריה
אירוע חדירה בחבל שלום באשכול
אירוע חדירה בחבל שלום באשכול
זירת האירוע
(צילום: נאור אואקרט)
תושבים ביישובי חבל שלום התבקשו להישאר בבתיהם עקב התקרית, ונמסר להם כי "האירוע בשליטה". כעבור שעה נמסר להם כי האירוע הסתיים ושהם יכולים לצאת מהבית. מדובר צה"ל נמסר כי כוחות צה"ל סרקו את האזור והאירוע נמצא בבדיקה. המחבל הגיע ככל הנראה מהעיר רפיח שברצועת עזה.
"הוסר החשש באזור חבל שלום", נמסר מהמועצה האזורית אשכול בתום האירוע. "לאחר סיום סריקות של אנשי הביטחון הוסרו כל ההנחיות לתושבי חבל שלום וניתן לחזור לשגרה מלאה".
פורסם לראשונה: 22:15, 30.05.21