גדעון סער דני דייןגדעון סער דני דיין
גדעון סער ודני דיין
(צילום: אבי מועלם, אלכס קולומויסקי)
דני דיין, שכיהן בעבר כקונסול ישראל בניו יורק וכיו"ר מועצת יש"ע, הודיע הערב (ד') על הצטרפותו לגדעון סער ולמפלגתו "תקווה חדשה".
"אני מצטרף ל'תקווה חדשה' ברגע מכריע בתולדות המדינה, מתוך תחושת מחויבות מלאה לצורך בהחלפת השלטון ובהקמת ממשלה חדשה בראשות גדעון סער, היחיד שיכול להוביל היום את השינוי הנדרש למען ישראל ואזרחיה", מסר הערב דיין.
סער בירך על הצטרפותו ואמר כי דיין הוא "נכס לציבוריות הישראלית". לדברי סער, "דיין מבטא באופן צלול ומובהק את הרעיון הלאומי-הליברלי ומבין לעומק את חשיבות אחדות ישראל ואחדות העם היהודי כערך וכמרכיב חיוני בעוצמתה של ישראל. בקיאותו של דני דיין בחברה ובמערכת הפוליטית האמריקנית היא בעלת ערך רב במיוחד".
(צילום: ירון ברנר)

בעבר היה דיין מזכ"ל "התחיה", חבר מליאת "יד ושם" וחבר מליאת רשות השידור. כיום הוא יו״ר המועצה הציבורית של ארגון "נפש בנפש", המעודד עלייה לישראל מצפון אמריקה וממדינות דוברות אנגלית. דיין (67), הוא יליד ארגנטינה ורב-סרן במילואים.
הוא מצטרף לרשימתו של גדעון סער הכוללת בשלב זה את יפעת שאשא ביטון, צבי האוזר, יועז הנדל, השר לשעבר זאב אלקין, ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, מיכל שיר, שרן השכל ומיכל דיאמנט.

סער שוחח עם איפא"ק: "לא לחזור להסכם הגרעין"

בתוך כך, הערב שוחח סער עם הנהלת איפא"ק, השדולה האמריקנית הפרו-ישראלית. "אני קורא לנשיא הנבחר ביידן ולממשל החדש: אל תחזרו להסכם הגרעין הקודם עם איראן. יש קונצנזוס פוליטי נרחב בישראל בנושא הזה והרשו לי להוסיף - מדובר גם בקונצנזוס אזורי", אמר.
סער הוסיף: "כראש ממשלה אעבוד עם הנשיא הנבחר ביידן ועם הממשל שלו על מנת להדגיש את החשיבות של לא לחזור להסכם הקודם. זה דורש דיאלוג אמיתי עם הממשל החדש. כראש ממשלה אחזיר גם עיקרון הדו מפלגתיות. אבנה מחדש יחס טוב ומאוזן עם שני הצדדים - דמוקרטיים ורפובליקניים כאחד. אין לי ספק שאוכל לעשות זאת טוב יותר מכל אדם אחר".