מרב מיכאלי עוכבה בקלפי
(צילום: מוטי קמחי )

הפריימריז לראשות מפלגת העבודה: המועמדת לראשות המפלגה, חברת הכנסת מרב מיכאלי, עוכבה היום (ראשון) דקות ארוכות באתר ההצבעה אליו הגיעה לממש את זכותה לאחר ששמה לא הופיע ברשימה הממוחשבת שנמסרה לחברה החיצונית.
ספר הבוחרים של המפלגה שנבדק ביסודיות כלל את שמה, אולם ככל הנראה נשמט בשל טעות. לאחר עיכוב של כחצי שעה, הצליחה מיכאלי לממש את זכותה ולהצביע. בסביבת מיכאלי אומרים שמתפקדים שמזוהים איתה מתלוננים שגם שמם לא מופיע ברשימות.
מיכאלי הגיע יחד עם הצוות המלווה אותה לאתר ההצבעה ומשהתברר כי אינה יכולה להצביע החלו בירורים במקום הנוגעים לסיבה. נכון לשעה 12:30 נרשמו שישה אחוזי הצבעה ב-70 מוקדי הצבעה שנפתחו לטובת מתפקדי המפלגה. התוצאות יפורסמו הערב לכל היותר שעה לאחר סגירת ההצבעה, שתסתיים ב-19:00.
מרב מיכאלי מצביעה בפריימריז למפלגת העבודה שלראשותה היא מתמודדת
(צילום: נדב אבס)

3 צפייה בגלריה
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
כחצי שעה עיכוב. מיכאלי מגיעה להצביע
(צילום: מוטי קמחי )
3 צפייה בגלריה
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
(צילום: מוטי קמחי )
3 צפייה בגלריה
מרב מיכאלי
מרב מיכאלי
סוף טוב: מיכאלי מצביעה
(צילום: מוטי קמחי )
יותר מ-37 אלף מתפקדים רשומים בספרי הבוחרים של המפלגה, שחטפה מהלומה קשה בשלוש מערכות הבחירות האחרונות - ולא ברור כיצד היא תיראה בבחירות הקרובות. על אף מצבה, שבעה מועמדים יתמודדו על כיסא היו"ר - הבולטת שבהם היא חברת הכנסת מיכאלי.
(צילום: שמוליק דודפור)

מיכאלי גם הייתה זו שניהלה מאבק מול היו"ר עמיר פרץ על קיום פריימריז בקרב המתפקדים שעה שפרץ שאף לבחור את היו״ר ולהרכיב את הרשימה בוועידת המפלגה. לצד מיכאלי יתמודדו על התפקיד גם גיל ביילין, אבי שקד, יצחק טיים, נאווה כץ, דוד לנדסמן ועופר סגמן. הבחירות הן ממוחשבות ומתקיימות ב-100 קלפיות ו-70 אתרי הצבעה בכל רחבי הארץ.
הקלפיות עצמן נפתחו בשעה 11:00 בבוקר וייסגרו בשעה 19:00 בערב. ההערכה היא שתוצאות ההצבעה יפורסמו זמן קצר אחרי סגירתן.
"מפלגת העבודה היא דמוקרטית, היחידה שמקיימת בחירות מקדימות ליו"ר ולרשימה בהיקף שכזה לקראת הבחירות לכנסת ה-24", אמר מזכ״ל המפלגה ערן חרמוני, "אני מאמין שהאנרגיות שייווצרו כתוצאה מהתהליך הדמוקרטי הזה יביאו בהמשך למגמה שתעמיד את מפלגת העבודה על הרגליים".