תיעוד: צעיר משליך רימון הלם לעבר ביתו של בכיר במועצת דיר חנא

פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום נגד שלושה צעירים שהשליכו רימון הלם לעבר מרפסת ביתו של סגן ראש מועצת דיר חנא. השלושה, שנאשמים בעבירות של נשיאת והובלת נשק, שיבוש הליכי משפט, איומים ומעשי פזיזות, נעצרו לפני כחודש - אז החלה החקירה. צפו בתיעוד ממצלמות האבטחה.
מהחקירה עלה כי השלושה השליכו את רימון ההלם לביתו מאחר שפסל מכרז הסעות של אחד הנאשמים, צעיר בן 27. הוא החליט להתנקם בו וקשר קשר עם שני הנאשמים הנוספים (21 ו-24) שיבצעו את העבירה. עם קבלת ההודעה ב-27 באוגוסט שוטרים הוזעקו למקום והבחינו בסימני פיח על רצפת המרפסת. חבלן טיפל בזירה, חוקרים אספו ממצאים, גבו עדויות ופתחו בחקירה.
שוטרי משטרת ישראל עצרו שלושה צעירים, שהשליכו רימון הלם לעבר מרפסת ביתו של סגן ראש מועצת דיר חנאשוטרי משטרת ישראל עצרו שלושה צעירים, שהשליכו רימון הלם לעבר מרפסת ביתו של סגן ראש מועצת דיר חנא
הצעיר מחוץ לביתו של סגן ראש מועצת דיר חנא
שוטרי משטרת ישראל עצרו שלושה צעירים, שהשליכו רימון הלם לעבר מרפסת ביתו של סגן ראש מועצת דיר חנאשוטרי משטרת ישראל עצרו שלושה צעירים, שהשליכו רימון הלם לעבר מרפסת ביתו של סגן ראש מועצת דיר חנא
הבכיר במועצה פסל מכרז, צעירים הגיעו לביתו לנקום
הנאשמים בשנות ה-20 לחייהם, תושבי המועצה, אותרו תוך זמן קצר. שניים מהם נעצרו בדירת מסתור בתל אביב. השלושה נחקרו ומעצרם הוארך לבקשת המשטרה עד להגשת כתב האישום.
מהאישום עולה כי הם ניסו מבעוד מועד לשבש את החקירה ודאגו לחבל במצלמות האבטחה. הם אף הסירו מהטרקטורון שממנו הושלך הרימון את לוחיות הזיהוי והסממנים המזהים כדוגמת דגלים.
במשטרת ישראל אמרו: "אנו רואים בחומרה את עבירות האלימות מכל סוג שהיא ולא נאפשר כל פגיעה באדם על רקע תפקידו ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה כנגד אותם עבריינים בכדי שימוצה עימם הדין".
תושב שיבלי חולף עם רכבו ויורה לעבר רכב בבועיינה-נג'ידאת

במקרה אחר תועד תושב שיבלי הסמוכה לנצרת, כשהוא יורה לעבר רכב בכפר בועיינה-נג'ידאת שבגליל התחתון. החקירה נפתחה לפני כשלושה שבועות לאחר שהתקבלה תלונה מגבר שטען כי ירו לעבר רכבו.
שוטרים הגיעו למקום והחלו בסריקות נרחבות לאיתור הרכב החשוד שנמלט מהזירה עד שאותר בשטח מיוער סמוך לכפר שיבלי. נמסר כי "השוטרים חתרו למגע ופעלו למעצרו של החשוד שהסתתר ביער. הוא התנגד למעצר ואף הפיל את אחד השוטרים לתוך תעלת מים ותקף אותו באגרופים עד שהשוטרים הצליחו לעצור אותו".
תיעוד ירי לעבר רכב בכפר בועינה נג'ידאתתיעוד ירי לעבר רכב בכפר בועינה נג'ידאת
לאחר הירי הסתרר ביער ותקף שוטרים
ברכב נתפסו המחסנית והתחמושת בה עשה שימוש בעת ביצוע הירי. הוא הובא לתחנת המשטרה לחקירה ובהתאם לבקשת המשטרה האריך בית המשפט את מעצרו עד להגשת כתב האישום נגדו.
מהמשטרה נמסר כי "לצד המאבק בנגיף הקורונה, במחוז צפון של משטרת ישראל ממשיכים בלחימה בפשיעה ובתפיסת אמצעי הלחימה בחברה הערבית. אנו משקיעים משאבים רבים ביישובים בחברה הערבית על מנת למגר את הפשיעה האלימה ולהביא לשינוי תרבותי באשר לקלות השימוש באלימות וירי בסכסוכים בחברה הערבית". 220 כתבי אישום הוגשו מתחילת השנה בעבירות של נשיאת נשק ואמצעי לחימה ושימוש לא חוקי בהם.
מתחילת השנה במחוז הצפוני של המשטרה נתפסו מאות אמצעי לחימה בהם 356 נשקים רובים ואקדחים מסוגים שונים שיורים תחמושת חיה. 146 רימונים, 60 מטענים, תשע לבנות חבלה, 465 בקבוקי תבערה, 364 זיקוקים, 307 כוורות זיקוקים ו-12 חומרי נפץ וחבלה מסוגים שונים.