אשתו של היורה: "הוא לא התכוון לפגוע"

המשטרה מייחסת לגבר בן ה-70 שירה הלילה (בין שבת לראשון) למוות בחשוד לפריצה לרכב שלו עבירה של המתה בקלות דעת. ההרוג (36) הוא תושב הכפר אל-אטרש בפזורה הבדואית בנגב. בהמשך היום יובא היורה להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע.
הדיווח על גבר שנפצע מירי בראשו בערד התקבל במוקד 101 במרחב נגב של מד"א בשעה 00:05. החשוד בפריצה לרכב פונה במצב אנוש לבית החולים סורוקה בבאר שבע, אולם כעבור כמה שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.
זירת הירי בערדזירת הירי בערד
זירת הירי בערד
(צילום: הרצל יוסף)
חשד: תושב ערד ירה למוות באדם שניסה לפרוץ לרכבו
(צילום: רועי עידן )

היורה שמחזיק באקדח ברישיון ואשתו (69) ישנו בקרוואן מחוץ לביתם שנמצא בשיפוצים. "שמעתי רעש והערתי אותו", סיפרה ל-ynet אשתו של היורה. "הסתכלנו דרך החלון של הקרוואן והוא לא ראה את האוטו. הוא ישר צעק 'תעצור, תעצור', חזר לקרוואן כדי לקחת את האקדח וירה שתי יריות - אחת לכיוון הגלגל שהוא לא הצליח והירייה השנייה כבר פגעה בבחור".
האישה סיפרה עוד: "אחרי היריות יצאתי איתו. לא ניגשתי לראות מה קרה בתוך האוטו. בעלי סיפר לי שהוא שומע אותו בוכה שם בפנים. איך שהוא גמר לירות, הוא התקשר למשטרה ואמר 'תבואו מיד ותביאו איתכם אמבולנס, יריתי במישהו שניסה לגנוב את האוטו'".


תעודת הערכה של החשוד ביריתעודת הערכה של החשוד בירי
תעודת הערכה שהוענקה ליורה על התנדבותו במשטרה
זירת הירי בערדזירת הירי בערד
"בעלי סיפר לי שהוא שמע אותו בוכה שם בפנים"
(צילום: הרצל יוסף)
כוחות משטרה מתחנת ערד הגיעו למקום במהירות ולאחריהם צוות מד"א. "השוטרים הובילו אותנו לרכב", סיפר הפרמדיק בוריס מירצ'בסקי. "ראינו גבר מחוסר הכרה, הענקנו לו טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה, ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול".
אשתו של היורה הוסיפה על התנהלות בעלה שקיבל ב-2018 תעודת הערכה על התנדבותו במשטרה: "הוא לא התקרב בגלל הניסיון שלו במשטרה. אספו את הקליעים, האקדח שלו נמצא אצלם. הוא הרבה שנים היה מתנדב במשטרה, במשטרת התנועה הארצית וגם עכשיו הוא מתנדב ביד שרה.
"דיברנו עד שהמשטרה לקחה אותו לתחנה. הוא ענה על השאלות ששאלו אותו. אנחנו הלומי קרב, לפני שנה וחצי גנבו לי את האוטו, לפני זה גנבו עוד רכב ואת הראשון דרדרו לכיוון בית העלמין וכשלא הצליחו פירקו אותו לגורמים. את הרכב הזה עכשיו לא הצליחו לגנוב".
זירת הירי בערדזירת הירי בערד
הרכב של בני הזוג
(צילום: הרצל יוסף)
עורכי הדין שני וגזעורכי הדין שני וגז
עורכי הדין שני וגז
(צילום: שאול גולן, עידו ארז)
בני הזוג איבדו לפני 23 שנה את בנם בתאונת דרכים. האישה שללה כל כוונה של בעלה לפגוע בגנב הרכב. "הוא לא התכוון לפגוע בו, הוא רק רצה לעצור אותו איכשהו. בשום פנים ואופן לא רצה לפגוע, ממש ההפך. צריך להכיר את בעלי כדי לדעת את זה, אין נפש יותר טהורה ממנו. הוא היה בסערת רגשות גדולה, ואני בטראומה ממה שקרה".
עורכי הדין ששי גז ועידן שני שמייצגים את היורה אמרו: "מדובר באירוע טרגי וחריג לכל הדעות. החשוד הוא אדם נורמטיבי לחלוטין, בן 70 שלומד להיות מורה דרך. מלח הארץ, אב שכול, ללא כל עבר פלילי, שעשה את כל חייו ועדיין עושה למען האחר. אין לנו ספק כי מרשנו לא פילל לפגוע בפורץ בכל דרך שהיא".