פעילות אכיפה במזרח ירושליםפעילות אכיפה במזרח ירושלים
שוטרים אוכפים את מגבלות הקורונה במזרח ירושלים
(צילום: דוברות המשטרה )
המשטרה רשמה ביממה האחרונה 5,072 דו"חות על הפרות של הסגר וההגבלות שנועדו לבלום את התפשטות נגיף הקורונה. מרבית הדו"חות - 2,958 - ניתנו על יציאה מהבית שלא לאחת המטרות המותרות. 1,714 דו"חות חולקו על אי-עטיית מסכה, 82 דו"חות נרשמו לאזרחים שהפרו בידוד, ו-198 ניתנו לאנשים ששהו במקום אסור, למשל חוף הים, סוכה של אדם אחר או בבית עסק שפעילותו נאסרה. 76 דו"חות נרשמו לבתי עסק.
בחלק מהמקרים ממשיכים השוטרים להיתקל בהתנהגות אלימה של האזרחים. תושבת עכו בשנות ה-20 לחייה נעצרה בחשד שהשליכה אבן על שמשה של ניידת משטרה וניפצה אותה סמוך לנקודת משטרה בעיר. זאת מכיוון שאתמול שוטרים הוציאו אותה מסניף דואר מכיוון שסירבה לחבוש מסכה. היא נלקחה לחקירה ותובא בהמשך היום לבית משפט השלום בעכו לדיון בהארכת מעצרה.
הניידת בעכוהניידת בעכו
הניידת שהושחתה בעכו
(צילום: דוברות המשטרה )
המספרה שבה נתפסה דוברת פיקוד העורף
(צילום: נדב אבס)

מספרת "פרלה" בנתניה בה נתפסה דוברות פיקוד העורף מסתפרת בניגוד להנחיותמספרת "פרלה" בנתניה בה נתפסה דוברות פיקוד העורף מסתפרת בניגוד להנחיות
מספרת פרלה שבה נתפסה דוברת פיקוד העורף
(צילום: נדב אבס)

לוד: משטרת ישראל סגרה מספרה שפעלה בניגוד להנחיות הסגרלוד: משטרת ישראל סגרה מספרה שפעלה בניגוד להנחיות הסגר
פעילות אכיפה של המשטרה במספרה בלוד
במשטרה מעידים על קושי לאכוף את האיסור על פעילותם של ספרים וקוסמטיקאיות שמגיעים לשרת לקוחות בבתים בניגוד לתקנות. "האכיפה שלנו מתמקדת בבתי עסק ברחוב או מרכזי קניות, והאתגר האמיתי קיים לגבי בעלי עסק שעברו לתת שירותים בחשאי בבתיהם הפרטיים", אמר גורם במשטרה. "בעניין הזה, כמו בכל נושא המאבק בקורונה, אין תחליף לאחריות אישית והישמעות להנחיות של בעלי עסקים ואזרחים כאחד".
ביום ראשון קנסה המשטרה בעלת מספרה בנתניה וכן שלושה לקוחות שהיו במקום. לשוטרים התברר כי אחת הלקוחות הייתה דוברת פיקוד העורף, רס"ן תמר ברששת, שאמונה בין היתר על הסברת המגבלות לציבור. בעלת המספרה נקנסה ב-5,000 שקלים וכל אחת מהלקוחות נקנסה ב-500 שקלים.