סרטון שקרי הלחיץ עשרות תושבים שפנו למוקד העירוני
(מתוך דף הפייסבוק דניאל שלמה בוריסוב - הדף רשמי)

בזמן שמדינת ישראל מובילה את קצב ההתחסנות העולמי במסגרת מבצע "לתת כתף" שנערך ברחבי הארץ, עם יותר מ-2 מיליון מתחסנים בשלושת השבועות האחרונים, יש כאלו שעסוקים בהפצת פייק-ניוז ברשתות החברתיות וביצירת היסטריה בציבור. בימים האחרונים הועלו בקבוצות וואטסאפ ופייסבוק צילומים מאתר בנייה שנבנה בחלקו המזרחי של פארק הירקון בתל אביב כשהוא מוגדר כ"מתקן כליאה למתנגדי חיסונים".
האתר, שסומן במקביל באפליקציות ניווט ובגוגל מפות, הוביל עשרות אנשים לפנות בבהלה למוקד 106 העירוני במטרה לקבל הבהרות. דובר העירייה, איתן שוורץ, נאלץ לפרסם היום (חמישי) הבהרה בדף הפייסבוק שלו: "לכל המחורפנים שפנו אלי בימים האחרונים: הגדרות בגני יהושע ליד גדר רוקח? זה לא מחנה למסרבי חיסונים, לא מחנה חינוך מחדש, ולא מחנה של הצופים. כולה אתר התארגנות לעבודות הרכבת הקלה שאוטוטו מתחילות".
2 צפייה בגלריה
יעד בשם "מתקן כליאה למסורבי חיסונים" בגוגל מפות
יעד בשם "מתקן כליאה למסורבי חיסונים" בגוגל מפות
"מתקן כליאה למסרבי חיסונים" בגוגל מפות
(צילום: google maps)
2 צפייה בגלריה
יעד בשם "מתקן כליאה למסורבי חיסונים" בגוגל מפות
יעד בשם "מתקן כליאה למסורבי חיסונים" בגוגל מפות
(צילום: google maps)
למעשה מדובר בשטח התארגנות של חברת נת"ע במסגרת עבודות הקו הירוק של הרכבת הקלה שאמורות להתחיל בקרוב. למרות שתחילת העבודות לבניית האתר החלו כבר בחודש שעבר מתנגדי החיסונים זיהו את הפוטנציאל להפצת מסרים נגד החיסונים.
בעמוד הפייסבוק של דניאל שלמה בוריסוב המגדיר עצמו כ"פעיל חברתי ומגן זכויות הציבור בישראל", הועלה וידאו מאתר הבנייה בו אמר בין היתר: "למה יש פה סורגים? זה 20 דונם מגודרים באמצע הפארק. חברים תבינו, הרבה מסרבים לא יהיו בתל אביב כי הרוב בערים הגדולות הם רובטים שהתחסנו לבד. בגלל זה המחנות ריכוז לא גדולים. אני יודע בוודאות שבונים את זה למען מסרבי החיסונים כי מי שלא יתחסן יחשב לאויב המדינה".
גם בדף הפייסבוק הפופולרי "חדשות בזמן" הועלה וידאו מהאתר בו דווח על "מתקן כליאה למתנגדי חיסונים".