1 צפייה בגלריה
בנימין זאב הרצל
בנימין זאב הרצל
בנימין זאב הרצל
(צילום: גטי אימג'בנק)
כשמסביבתך ישנם שני קצוות קיצוניים, כל אחד מצד אחר, אתה יודע שאתה באמצע. בין קצה קיצוני אחד – של הרצל המתבולל, שמחמת כאבו את צרת היהודים הגה מוחו הקודח רעיונות שונים ומשונים, כולל פתרון העוועים בדבר התנצרות העם היהודי כחלק מתוכניתו להתבוללותו, או יישוב היהודים באוגנדה, כשבחזונו אין יהדות, והרבנים מסוגרים בקסרקטינים. עד כדי כך שכאשר נולד לו בן, הוא החליט שלא למול אותו; לבין הקצה הקיצוני השני – של נטורי קרתא, שהתנגדו לחלוטין לעצם הרעיון הציוני, ששוללים עד היום הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. בין שני הקצוות הללו, אני מוצא את עצמי במקום טוב באמצע.
גדלתי וחונכתי על ברכיו של דודי, מנהיג נטורי קרתא הרב עמרם בלוי. בצעירותי הייתי חייל קטן במערכה עת הצטרפתי להפגנות שהנהיג, ומפיו שמענו שוב ושוב על הסכנה הגדולה של המדינה הציונית, על גזירות השמד והעבירה על הדת של השלטון הציוני, שכל מטרתם היא להעביר את עם ישראל על דתו ואמונתו, ושבמדינה הציונית תוך כמה שנים לא יישאר שריד ופליט מעם ישראל. "מדינת סדום ועמורה", היו מכנים אותה.
כיום, כעבור 73 שנות מדינה ציונית, אני שמח שרעיונותיו ההזויים של הרצל לא התממשו, ושחששות השווא של נטורי קרתא התבדו ולא התקיימו. יש לנו מדינה יהודית ציונית נפלאה ומדהימה המשמשת דוגמה ומופת לכל מדינות העולם. היא פורחת ומשגשגת כמעט בכל תחום: בביטחון, בכלכלה, בחינוך, בבריאות, בקליטת עלייה, וגם ביהדות.
מי יגלה עפר מעיני דודי, מנהיג נטורי קרתא, לראות שבמדינת השמד הציוני 73 אחוז מדליקים נרות חנוכה, 78 אחוז צמים ביום הכיפורים, שבאמירת הסליחות ליד הכותל משתתפים יותר מ-200 אלף איש
מי היה מאמין שכעבור שלוש שנים מהשואה האיומה, שבה עם ישראל כמעט נכחד והושמד, כשכמעט לא נשאר זכר מעולם התורה והחסידות, תהיה לנו מדינה יהודית משלנו – מדינת ישראל. מדינה שבה עולם התורה יגיע לשגשוג שלא היה כמוהו בהיסטוריה של עם ישראל: מאז חזקיהו המלך לא היה כל כך הרבה תורה בארץ ישראל, כפי שיש היום. ומיהו תומך התורה הכי גדול בעולם? ממשלת ישראל – השלטון הציוני. בעזרת מיליארדי שקלים הם תומכים בעולם התורה כל שנה מחדש.
צילום: ירון ברנר
אלפי דורות חלמו יהודים שתהיה לנו מדינה משלנו, מדינת ישראל בארץ ישראל. והנה, אנחנו זכינו למה שרבים לא זכו. מדינת ישראל קמה והייתה כנגד כל הסיכויים.
מי יגלה עפר מעיני דודי, רבי עמרם, מנהיג נטורי קרתא, לראות שבמדינת השמד הציוני 73 אחוז מהאזרחים מדליקים נרות חנוכה, 78 אחוז צמים ביום הכיפורים, שבאמירת הסליחות ליד הכותל המערבי משתתפים כל שנה יותר מ-200 אלף איש, ושעולם התורה במדינה הציונית בפריחה שלא היה כדוגמתה מעולם.
כיהודי חרדי שומר תורה ומצוות, ציוני שורשי ונלהב, אני גאה להיות אזרח במדינת ישראל האחת והיחידה, מדינה שהיא הבית של העם היהודי – מדינה שלא הייתה לרוחם לא של הרצל מקצה אחד ולא של נטורי קרתא מהקצה השני.
  • יהודה משי זהב הוא יו"ר זק"א
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com