לפיד על אפשרות חיבור עם גנץ

על רקע התחממות מגעים בגוש המרכז-שמאל ושיחות שמנהלים חלק מראשי המפלגות בגוש, הבהיר אמש (מוצאי שבת) יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כי איחוד עם יו"ר כחול לבן, בני גנץ, לפלטפורמה גדולה כמו זו שהייתה בעבר, אינו על הפרק.
כל מה שצריך לדעת על בחירות 2021 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet
1 צפייה בגלריה
בני גנץ יאיר לפיד
בני גנץ יאיר לפיד
בני גנץ ויאיר לפיד בימים שהיו יחד בכחול לבן
(צילום: אלכס קולומויסקי)
קריאת גנץ לאיחוד
(צילום: איציק זוהר, קונטקט)

במהלך שיחת זום עם פעילים שערך נשאל לפיד על אודות הדיווחים האחרונים שלפיהם יש התקרבות לכאורה בינו ובין גנץ, וישנו סיכוי גבוה שהשניים יחזרו לשתף פעולה.
"אין דבר כזה", השיב לפיד. "אני לא יודע מאיפה הביאו את הדיווח הזה. פעם אחרונה שדיברתי עם בני גנץ הייתה במאי 2020 ביום שהתפרקה כחול לבן, ומאז לא דיברנו וגם לא ראיתי סיבה".
לפיד הוסיף בהמשך תשובתו: "אני רוצה להזכיר למי שמדבר על חיבורים - הוא יושב עכשיו בממשלה של נתניהו, ומי שיושב עכשיו בממשלה של נתניהו אי אפשר לסמוך עליו. אז אין שום משא ומתן ואני לא יודע מאיפה הדיווח הזה הגיע".
לעומת גנץ, שאיתו הוא לא מקיים מגעים, לפיד מנהל שיחות עם שחקנים אחרים בגוש. אחת מהן היא ציפי לבני, שעשויה לחזור לחיים הפוליטיים.
גם עם מפלגת "הישראלים" של רון חולדאי מתקיימים מגעים לא רשמיים, בניסיון לארגן את הכוחות במרכז המפה ובשמאל, כך שלא יתבזבזו קולות במפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. עד להגשה הסופית של רשימות המועמדים לכנסת נותרו כשבועיים וחצי.
בשבוע שעבר קרא גנץ לאיחודים במרכז-שמאל ואמר ש"ישאיר את האגו בצד", אולם נכון לרגע זה בכל מפלגות הגוש עדיין מתלבטים אם חבירה לגנץ מהווה בנקודת הזמן הזאת נכס לרשימה או נטל, על אף סכומים גדולים של מימון מפלגות שמביאה איתה כחול לבן.
פרסום ראשוני: 22:31 , 16.01.21