בעקבות הפשיעה המשתוללת במגזר הערבי והדרוזי תוקם תחנת משטרה חדשה בג'סר א-זרקא ותורחב מאוד התחנה הקיימת בנשר. כך הודיע היום (ראשון) המפקד החדש של מחוז חוף של המשטרה, ניצב יורם סופר, במפגש עם כתבים בו דיווח על השינויים הצפויים במחוז. לדברי ניצב סופר, השינויים אושרו על ידי המפכ"ל, רב ניצב קובי שבתאי. הפעילות לשינוי תחל כעת, והשינויים ייכנסו לתוקף בראשית חודש יוני.
1 צפייה בגלריה
ניצב יורם סופר
ניצב יורם סופר
ניצב יורם סופר
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
השינוי המבני המשמעותי הוא הקמת מרחב שלישי במחוז, מרחב כרמל. כיום קיימים שני מרחבים: מרחב אשר שאחראי לחלקו הצפוני של המחוז - קו החוף מראש הנקרה ועד טירת כרמל - ומרחב מנשה באזור צפון השרון וואדי ערה.
הוריהם של הנרצחים בקלנסווה מדברים

מוחמד עדס בן ה- 15 נרצח ומוסטפא חאמד בן ה- 12 נפצע קשה מירי בג'לג'וליה

במרחב כרמל יהיו שלוש תחנות: חיפה, טירת כרמל ונשר. בנשר יש כיום נקודת משטרה ובה שבעה שוטרים, באחריות משטרת זבולון. בתחנה החדשה ישרתו כ-100 שוטרים והיא תהיה אחראית בין היתר על היישובים הדרוזים ברכס הכרמל. גם הנקודה ברכס תתוגבר, ובין היתר ישרתו בה גם חוקרים, בנוסף לשוטרי סיור. על המרחב החדש מפקד ניצב משנה אלי מגן, שהיה בין היתר מפקד היחידה המרכזית במחוז חוף.
נקודת תורפה נוספת היא ביישוב ג'סר א-זרקא, הנמצא כיום באחריות תחנת זיכרון יעקב. במקום תוקם תחנת משטרה, בה ישרתו 70 שוטרים. לדברי ניצב סופר, 20 מתוכם יהיו בלשים. לדבריו, היוותה הפעילות בג'סר א-זרקא כ-70% מהפעילות של תחנת זיכרון יעקב. לתחומי אחריותה של תחנת זיכרון יעקב, ייכנסו כעת פרדס חנה וכרכור.