ספירת קולות. ארכיון
(צילום: אלכס גמבורג)

מליאת ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-24, התכנסה אתמול (ראשון) לאישור אותיות וכינויי המפלגות לכנסת, שהתבקשו על ידי כלל רשימות המועמדים. סך הכול אושרו 1,405 מועמדים, ב-39 הרשימות שהוגשו. שמה של המפלגה של רעייתו של יגאל עמיר לא אושר במלואו.
ב-4 בפברואר הסתיימה הגשת הרשימות אל ועדת הבחירות המרכזית ובה נרשמו 1,435 מועמדים. מאז, 10 מועמדים התפטרו מהרשימות ו-20 מועמדים נפסלו בשל אי עמידה בהוראות החוק וחוק יסוד, מסיבות של צינון - אי התפטרות 100 ימים לפני הבחירות או חוסר צירוף כתב הסכמה או פרטים אישיים שגויים.
שני מועמדים התפטרו מרשימת ימינה, שלושה מועמדים מרשימת דמוקרטית-חירות, שוויון וערבות הדדית, מועמד אחד מרשימת רפא, מועמד אחד מרשימת עולם חדש, מועמד אחרת מרשימת תקווה חדשה, מועמד אחד מרשימת רע"מ ומועמד אחד מרשימת צומת. כאמור, מליאת ועדת הבחירות המרכזית אישרה יותר מ-1,400 מהמועמדים.
בנוסף, ועדת הבחירות המרכזית קבעה, פה אחד, שאין לאשר את הכינוי המבוקש של המפלגה בראשות רעייתו של יגאל עמיר, לריסה טרימבובלר, "משפט צדק, לרפורמה במערכת המשפט ולשחרור יגאל עמיר" והוחלט כי יוסרו המילים "לשחרור יגאל עמיר".
3 צפייה בגלריה
לריסה טרימבובלר
לריסה טרימבובלר
שם מפלגתה שונה. לריסה טרימבובלר
(צילום: יובל חן)
3 צפייה בגלריה
אבתיסאם מראענה מנוחין
אבתיסאם מראענה מנוחין
העליון יכריע בעניינה בשבוע הבא. מועמדת מפלגת העבודה מראענה
(צילום: ערוץ כנסת)
סוגיית פסילה אחת עדיין נותרה פתוחה - בית המשפט העליון עדיין לא התכנס לדון בעניין פסילה של מועמדת רשימת העבודה לכנסת, אבתיסאם מראענה מנוחין, לאחר שבשבוע שעבר ועדת הבחירות המרכזית פסלה את מועמדותה במקום ה-7 במפלגה בראשות מרב מיכאלי.
16 חברי ועדה הצביעו בעד הפסילה, ו-15 הצביעו נגדה. כעת ההחלטה ממתינה להכרעה של בית המשפט העליון שיקבע אם תוכל להיכלל ברשימת המפלגה בבחירות. דיון זה צפוי להתקיים בהמשך השבוע.
פורסם לראשונה: 21:52, 21.02.21