3 צפייה בגלריה
תמונת החוף בסיני
תמונת החוף בסיני
חוף בסיני
(צילום: Shutterstock)
זמן קצר לפני כניסת השבת, שרי הממשלה הצביעו אחר הצהריים (שישי) בעד פתיחת מעבר טאבה ליציאת ישראלים מחוסנים ומחלימים מקורונה לחצי האי סיני.
על פי התקנות שהממשלה אישרה, רשות שדות התעופה תווסת את מספר היוצאים והנכנסים דרך מעבר גבול טאבה לכ-300 נוסעים יוצאים ו-300 חוזרים ביום כצעד ראשוני. הוויסות יתבצע באמצעות מכירה מוגבלת של אגרות המעבר, ובעת היציאה נדרש להציג את אישור התשלום ליום המבוקש.
3 צפייה בגלריה
מסוף טאבה
מסוף טאבה
מעבר הגבול בטאבה
(צילום: תיקי גולן)
מאחורי ההצבעה התפתח עימות בממשלה. השר יולי אדלשטיין סירב להגביל את היציאה רק ל-300 נופשים ודרש הגבלות נוספות, ונשמעה ביקורת חריפה על משרד הבריאות שמשך את הזמן - מאחר שהפתיחה תוכננה בכלל ליום שני - ולא גיבש תקנות. המתווה עלה להצבעה לאחר ששרי כחול לבן הודיעו שאם לא תהיה הצבעה - הם לא יאשרו שום תקנה נוספת בממשלה.
בעל מלון חושות בסיני בריאיון לאולפן ynet
(צילום: משי בן עמי)
"שמחה לבשר כי בדקות אלה מצביעים בממשלה על כללי פתיחת מעבר טאבה, החל מיום שלישי הקרוב, לאחר מעל לשנה של סגירה", כתבה שרת התיירות אורית פרקש מכחול לבן. "זו התחלה. חג שמח לכולם, כולל לאוהבי סיני". יצוין כי מבחינת המטה ללוחמה בטרור עדיין יש אזהרת מסע לחצי האי.

כך ניתן לצאת לסיני

לפי חוות הדעת האפידמיולוגית של משרד הבריאות, ההתמודדות המצרית עם הנגיף במצרים ובירדן מצביעה על סיכון מוגבר להגעת חולים ממעברי הגבול. במשרד מעריכים כי הכניסה ממצרים ומירדן עלולה להוביל להחמרה משמעותית של רמת התחלואה בישראל באמצעות "יבוא" מוטציות.
3 צפייה בגלריה
החוף בסיני
החוף בסיני
חוף בסיני
(צילום: Shutterstock)
הנוסעים יידרשו לבצע בדיקת קורונה פעמיים, פעם ראשונה במצרים, באחת מעמדות הבדיקות הפרוסות בסיני, עלות בדיקת קורונה עומדת על כ-20 דולר לאדם. את הבדיקה השנייה יש לבצע במעבר טאבה לפני הכניסה חזרה לישראל בעמדה של "טרם", שהקימה את מערך הבדיקות בגבול לטובת הפועלים הירדנים.
רכבים פרטיים מישראל לא יוכלו לעבור את הגבול בדומה לתקופה שלפני הקורונה, מאחר שאין מספיק כוח אדם שיוכל לטפל בהם. נופשים המעוניינים להגיע לאילת עם רכב, יוכלו להחנות אותו בשדה התעופה הישן בעיר.