בנימין נתניהו בסטקייה ברמלה והקריאות שנשמעו אחרי
(צילום: איציק מאודי)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בצהריים (יום ג') בסטקייה ברמלה לאחר סיור בפיקוד העורף - ועם צאתו נשמעו קריאות "שימותו כל השמאלנים". ייתכן שלא שמע אותן משום שהתרחק מהמקום. סרטון שהפיצה לשכתו אחר כך מסתיים בקריאות שמחה ועידוד של תומכיו.
בנימין נתניהו ברמלהבנימין נתניהו ברמלה
בנימין נתניהו ברמלה
(צילום: איציק מאודי)
"עזבו דיאטה, צאו לאכול ולחזק את העסקים הקטנים. אביקו ברמלה, היה טעים. תודה על התמיכה ועל הפיתה!", כתב נתניהו עם הסרטון שהפיץ. בקריאות שנשמעו מאוחר יותר כשנתניהו התרחק מהמקום ונראה כשגבו אל הצלם, קרא אחד הנוכחים: "עם ישראל חי, חי וקיים. מלך ישראל, אין כמוך ביבי בעולם, אוהבים אותך ביבי. אל תספור אותם ביבי, ימותו כל השמאלנים, השמאלנים מניאקים, ביבי. כל השמאל מת, השמאל מת, אל תספור אותם ביבי".
גורמים בסביבת נתניהו אמרו שהסיור נועד כדי לעודד ולחזק עסקים קטנים. "נתניהו לא שמע את הקריאות החריפות שנשמעו בצאתו מהמקום. במהלך הסיור הוא כן שמע אמירה אחרת שקשורה להפגנות ופחות קיצונית, וביקש מתומכיו להפסיק", אמרו.
מאוחר יותר כתב נתניהו: "שמח שהשמאל פתאום הצמיח אוזניים. אצלי זה עקבי: אני מגנה הסתה ואלימות מכל צד שהוא. לא מחוץ לביתי בהפגנות השמאל ולא ברחוב. אנחנו חייבים להתאחד במאבק המשותף שלנו בקורונה. אני מצפה מיאיר לפיד, איימן עודה ומנהיגי השמאל לגנות את ההסתה והאיומים לרצח בהפגנות שהם מובילים נגדי".
בנימין נתניהו ברמלהבנימין נתניהו ברמלה
רה"מ בסטקיה
אבי, בעל חנות ברחוב שהיה במקום אמר ל-ynet כי ייתכן שראש הממשלה צריך היה לגנות את הקריאות הללו מאוחר יותר. "אולי הוא צריך לעשות את זה בפייסבוק, שיכתוב משהו. אני בכלל לא יודע אם בתוך הרעש שהיה שם הוא שמע משהו, יכול להיות שכן ואם כן הוא יגיב. אנחנו רואים כל יום את ההפגנות מול הבית שלו וכנראה שהבחור רצה לעודד אותו. אני למשל לא יודע אם במדינות אחרות בעולם מותר להפגין ככה מול בית של ראש ממשלה שנבחר בבחירות ומנהיג את המדינה כמו שצריך".
יעקב, שהיה אף הוא באירוע, הוסיף: "בכל מקום יש שוליים והם צועקים כמו במגרש כדורגל. הוא נמצא שם עם המון מאבטחים, זו סיטואציה לא פשוטה. אני בטוח שאם מישהו היה אומר את זה במקום סגור, הוא בוודאי היה מגיב. מצד שני, לא צריך להגיב לכל מי שצועק משהו. גם בהפגנות השמאל צועקים דברים ואני לא מצפה שיאיר לפיד או גנץ יגנו".
פרסום ראשוני: 15:10 , 04.08.20