זירת התאונה מזרחית לנהריה
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

נער ונערה בני 17 מהגליל המערבי נפצעו הבוקר (שלישי) באורח קשה בתאונה בצומת כברי, מזרחית לנהריה. בתאונה היו מעורבים אוטובוס, שהתהפך על צדו, ומכונית פרטית.
עוד 19 בני אדם נפגעו באורח קל. כל הנפגעים מטופלים במרכז הרפואי לגליל בנהריה.
סמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטיסמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטי
מקום התאונה
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
סמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטיסמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטי
זירת התאונה בצומת כברי
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
סמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטיסמוך לצומת כברי התהפך אוטובוס בעקבות תאונה עם רכב פרטי
האוטובוס התהפך על צדו
(צילום: איחוד הצלה מרחב אשר)
התאונה אירעה מעט לפני השעה 10:00. מסיבות שנחקרות על ידי המשטרה התנגשו המכונית והאוטובוס, שהתהפך כאמור על צדו. רוב הנוסעים נחלצו בכוחות עצמם, ואחרים חולצו על ידי צוותי כיבוי האש שהוזעקו למקום.
צוותים רפואיים רבים של מד"א וכן מתנדבים של איחוד הצלה וארגוני רפואה פרטיים הגיעו למקום והעניקו טיפול רפואי לנפגעים הרבים. במרכז הרפואי לגליל הוכרז נוהל אירוע רב נפגעים והצוותים נערכו לקליטת הפצועים.
סהר בראל, חובש במד"א שהגיע למקום על אופנוע, סיפר: "הגענו למקום עם כוחות גדולים מאוד של מד"א, בהם אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ואופנועי מד"א. ראינו רכב פרטי מעוך ובסמוך, בצד הדרך אוטובוס הפוך על צידו. בחלקו, הקדמי של האוטובוס נלכד גבר בשנות ה-50 ולאחר שכוחות הכיבוי חילצו אותו, פינינו אותו בהכרה מלאה כשמצבו מוגדר בינוני".
עוד סיפר כי "15 נוסעים נוספים פונו מהאוטובוס, רובם יצאו עצמאית, שלושה מהם שכבו מחוץ לאוטובוס. מהרכב הפרטי יצאו שתי נשים בשנות ה-30 לחייהן. ערכנו מיון ראשוני בשטח והענקנו לפצועים טיפול רפואי מהיר ופינינו אותם לבתי החולים כשמצבם קל".
לבית החולים הגיעו בסך הכל 21 פצועים, כאשר מצב שניים מהם, כבני 17, הוגדר קשה. במרכז אמרו כי השניים, נער ונערה מיישוב בגליל, נפגעו בפלג הגוף התחתון ומטופלים בחדר ההלם.
המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה. כביש 89 נסגר למשך שעה ארוכה. התנועה הוסטה לכביש 70 ולכביש 854.
מזה שנים מתריעים באזור כי קטע הכביש 89 בין נהריה לכברי, הוא הציר היחיד המוביל לבית החולים. באירועים כמו זה של הבוקר, אין גישה למוסד הרפואי המרכזי בגליל המערבי.
בארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית, המייצג את רוב נהגי האוטובוס במדינה, שלחו למקום התאונה בוחן מטעמם.
"מוקדם עדיין להסיק מסקנות לגבי גורמי התאונה", אמרו. "אנחנו נמצאים פחות מ- 24 שעות לאחר דיון בוועדת הכלכלה בנושא בטיחות בדרכים. לצערנו, אנחנו עדיין אדישים בכל הקשור לתשתיות ראויות לנהגים המקצועיים בישראל".