הדרמה בוושינגטון מובילה לדרמה ברשתות החברתיות: לראשונה אי-פעם טוויטר השעתה זמנית את חשבונו הפרטי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, בעקבות ציוצים שפרסם בנוגע להתפרעויות של תומכיו בבניין הקפיטול אליו הם הסתערו. בהמשך גם פייסבוק השעתה זמנית את החשבון של טראמפ, ל-24 שעות.
1 צפייה בגלריה
דונלד טראמפ וטוויטר
דונלד טראמפ וטוויטר
טוויטר מזהירה את טראמפ מהפרות נוספות. "מצב אלים וחסר תקדים"
(צילום: MCT, Shutterstock)
בטוויטר מסרו כי חשבונו של טראמפ יינעל למשך 12 שעות, וכי הנעילה של חשבונו תימשך כל עוד לא יסיר את הציוצים המדוברים, בהם חזר על הטענות חסרות הבסיס שלו לזיופים והונאות בבחירות לנשיאות, שבהן הפסיד לג'ו ביידן. החברה הזהירה כי הפרות נוספות של כלליה יביאו להשבתה תמידית של החשבון.
באחד הציוצים המדוברים פרסם טראמפ סרטון קצר שבו אמנם קרא לתומכיו "לחזור הביתה" ולהימנע מאלימות, אולם גם בו שילב אמירות מתסיסות כגון "גנבו מאיתנו את הבחירות", "אלה בחירות מזויפות" ו"לקחו את זה ממני". הסרטון לפי הודעת טוויטר חסום לצפייה, אך לא הוסר לחלוטין ואם טראמפ לא יעשה זאת בעצמו - חשבונו יישאר מושבת.
בציוץ נוסף שבו לא ניתן לצפות כעת, טראמפ הצדיק למעשה את ההתפרעויות של תומכיו: "אלו הדברים והאירועים שקורים כאשר ניצחון כה סוחף ומקודש נלקח ללא גינונים ובצורה אכזרית מפטריוטים שהתייחסו אליהם בצורה רעה ולא הוגנת זמן רב כל כך. לכו הביתה באהבה ובשלום. זכרו את היום זה לעד!".
בחודשים האחרונים תייגה טוויטר אין-ספור ציוצים של הנשיא בעקבות טענותיו השגויות, יש יאמרו שקריות, על תרמית נרחבת שהביאה לניצחון ביידן בבחירות. אולם עד כה היא לא נענתה לדרישות של מבקרי טראמפ לנהוג ביד קשה יותר ולהשעות את חשבונו, שלו עשרות מיליוני עוקבים, ואשר מהווה כלי מרכזי עבורו להתקשרות עם תומכיו.
בטוויטר ציינו כי נקטו כעת בצעד הדרמטי "כתוצאה מהסיטואציה האלימה, חסרת התקדים והמתמשכת בוושינגטון הבירה". הסרטון של טראמפ הוסר גם מפייסבוק ומיוטיוב. גאי רוזן, בכיר בפייסבוק, אמר כי הסרטון הוסר בגלל שהוא "מחזק ולא מקטין את הסיכוי להמשך האלימות". לדבריו, "זהו מצב חירום ואנחנו נוקטים אמצעי חירום מתאימים, כולל הסרת הסרטון של הנשיא טראמפ". בהמשך נמסר כאמור כי גם פייסבוק חסמה זמנית את חשבונו של טראמפ.