יו"ר הכנסת החדש: ח"כ מיקי לוי מיש עתיד
(צילום: ערוץ כנסת )

לקראת השבעת ממשלת בנט-לפיד נבחר הערב (יום א') ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) ליו"ר הכנסת ה-24, והוא יחליף את ח"כ יריב לוין מהליכוד. ללוי הצביעו 67 ח"כים, ולאחר בחירתו הוא זכה לברכות וחיבוקים גם מחברי כנסת מהליכוד.
לאחר בחירתו אמר לוי: "תודה רבה כנסת נכבדה, אני נרגש. זה לא מובן מאליו ולא דבר של מה בכך". הוא סיפר שהכין נאום אבל ויתר עליו כדי לסיים מהר ככל האפשר עם ההצבעה על כינון הממשלה, כדי לאפשר לח"כ אמילי מואטי (העבודה), שהגיעה באמבולנס לכנסת, לחזור לבית החולים שם היא נדרשת לעבור טיפול".
2 צפייה בגלריה
מיקי לוי
מיקי לוי
יו"ר הכנסת החדש מיקי לוי
(צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת)
2 צפייה בגלריה
השבעת הממשלה
השבעת הממשלה
לוין. "הכנסת בהנהגתי לא הרכינה ראש בפני פסקי דין"
(צילום: ערוץ כנסת)
ח"כ לוין אמר אחרי סיום תפקידו: "הייתה לי זכות לשרת בתפקיד זה בתקופה מורכבת מאוד ומרובת אתגרים. היעד הראשון במעלה שהצבתי לעצמי היה להגן בתקיפות על מעמדה של הכנסת אל מול הפגיעה המתמשכת מצד הרשות השופטת. הכנסת בהנהגתי לא הרכינה את ראשה בפני פסקי דין והחלטות שניתנו בחוסר סמכות. אני מבקש לאחל הצלחה גדולה למיקי לוי. אמשיך לשרת באמונה גדולה את אזרחי ישראל, את ציבור בוחריי, ואת הדרך שבה אני מאמין, גם כחבר כנסת בשורות האופוזיציה".
מיקי לוי (70) נולד בירושלים, הבכור מבין חמישה ילדים. אחיו פינו נהרג ב-1990 בזמן שירות מילואים על ידי מחבל שחדר מירדן. כחצי שנה קודם לכן נהרג אחיו רונן בתאונת דרכים.
לוי שירת בצה"ל כצנחן ולאחר שחרורו התגייס למשטרה, שבה שירת בין היתר כמפקד תחנת ירושלים, מפקד מחוז יהודה ושומרון ובתקופת האינתיפאדה השנייה היה מפקד מחוז ירושלים. הוא נכנס לראשונה לכנסת ה-19, ומונה לתפקיד סגן שר האוצר של לפיד.