הסרטון שחולל את הסערה
(מתקפה חריפה של קמפיין סמוטריץ' על בנט)

סרטון התעמולה שעורר סערה ועימות פנים-מפלגתי: בסרטון שפרסמה הערב (שבת) מפלגת "הציונות הדתית" מוצגות תמונותיהם של הצורר הנאצי אדולף היטלר ושל רוצח משפחת הרן סמיר קונטאר, ונפתלי בנט מוצג בו כמי שיישב בממשלה אחת עם מי שנטען בסרטון כי הם תומכיהם. "הציונות הדתית" חתומה על הסכם עודפים עם הליכוד.
יו"ר המפלגה בצלאל סמוטריץ' תקף במרומז את איתמר בן גביר, מספר 3 ברשימה, ואמר כי "הסרטון הופץ בלי ידיעתנו, והוא חמור מאוד". בנט עצמו הפנה את חציו לסמוטריץ' ואמר: "בצלאל, הגיע הזמן להגיד די".
1 צפייה בגלריה
מתקפה חריפה של קמפיין סמוטריץ' על בנט
מתקפה חריפה של קמפיין סמוטריץ' על בנט
תמונת היטלר, בסרטון בן גביר
"ראיתי שהעליתם במוצ"ש סרטון מכפיש שבו הכנסתם אותי כחבר בממשלה של תומכי מחבלים, הצגתם אותי בממשלה שבה יבטלו את יום העצמאות ויעשו יום הנכבה, יאשרו יום הוקרה לחמאס והגדלתם לשים תמונה של היטלר", כתב בנט לסמוטריץ' ותיאר בפייסבוק את שהוצג בסרטון. "יש גבול. שתקתי עד עכשיו על כל המתקפות כי לא רציתי לריב איתך, אבל הערב עברתם גבול".
"לא, בצלאל, זו לא הציונות הדתית", הוסיף יו"ר ימינה. "זה בדיוק ההפך מכל מה שחונכנו. זה חילול השם הכי נורא שיכול להיות. נמאס שאתם מנכסים לעצמכם את השם 'ציונות דתית' ובכך כופים את עצמכם כסמל על כל חובש כיפה סרוגה או נערה מהציונות הדתית - ללא רשותם ונגד רצונם".
סמוטריץ' עצמו אמר, כאמור, כי הסרטון הופץ ללא ידיעתו: "בתור דור שלישי לניצולים, השואה היא מחוץ לתחום. נקודה. יש לנו ויכוח נוקב עם בנט שמסרב להתחייב לממשלת ימין וחותר להקמת ממשלה עם לפיד ומרב מיכאלי, אבל את הוויכוח הזה צריך לנהל בגבולות גזרה מאוד ברורים. שימוש בהיטלר והשואה הוא מחוץ לגבול השיח".
מנגד, יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר לא התנצל על אותו סרטון: "‏אין לנו שום כוונה להיגרר לפופוליזם שהתקשורת מנסה לייצר. אני מעריך את בנט שלו זכויות רבות וחלילה לא סבור שהוא כמו לפיד ומרצ, אך יחד עם זאת טרם שמענו התחייבות של ימינה שלא תשב בממשלה עם לפיד ובתמיכת תומכי הטרור מהמשותפת ועם העבודה שהמועמדת מספר 7 ברשימתה מבזה את זכר השואה ואת חיילינו".
במפלגת העבודה הגיבו: "החיבור של נתניהו לבן גביר הוליד סרטון מבחיל שבו גילויי חיבה לצורר הנאצי. מי שהולך לישון עם חבורת גזענים שלא יתפלא שהוא מתעורר עם עלילות אנטישמיות. ללא הכהניסטים אין לנתניהו ממשלה. מפלגת העבודה קוראת לכל המפלגות בישראל להתנער מבן-גביר והארס שהוא מפיץ".