2 צפייה בגלריה
אילוס אזיקים
אילוס אזיקים
אילוסטרציה
(צילום: shutterstock)
אלון גדור, בן 70 מדימונה, ריצה 20 שנות מאסר לאחר שהורשע ב-17 סעיפי אישום בגין עבירות מין בילדות בנות 7 עד 14 תוך הפעלת אלימות ואיומים. ב-2010 הוא השתחרר והיה נתון תחת פיקוח עד אפריל אשתקד. אלא שכעת הוגש נגדו כתב אישום נוסף בגין מעשה מגונה בילדה בת 8.
על-פי כתב האישום, הילדה יצאה עם כלבת המשפחה לטיול בטיילת בדימונה. גדור, שעבר במקום, "הבחין בילדה, עקב אחריה וביקשש לשוחח איתה. לאחר מכן ביצע בה מעשה מגונה", ציינו בפרקליטות.
עוד נאמר כי בשלב הזה, "שכן שגר בסמוך הבחין במתרחש מחלון דירתו וירד מיד למקום האירוע, התעמת עם הנאשם וניסה לעכב אותו עד להגעת המשטרה". גדור, לפי האישום, דחף את האיש ונמלט.
הפרקליטות, באמצעות עו"ד שולי רוטשילד, ביקשה לעצור את גדור עד תום ההליכים, שכן נידון בעבר למאסר בגין עבירות מין והדבר לא הרתיע אותו.
"מדובר בנאשם שהוכיח את מסוכנותו הגבוהה בעבר עת ביצע עבירות מין חמורות, תוך איומים ואלימות כלפי קטינות בגילים דומים לגילה של המתלוננת בתיק זה", אמרה עו"ד רוטשילד. "מסוכנותו גבוהה לאור העובדה שגם לאחר שריצה מאסר כה ממושך בגין עבירות מין שב ומבצע עבירת מין בקטינה בת 8 - זמן לא ארוך לאחר שתנאי הפיקוח שבהם היה נתון פקעו".

2 צפייה בגלריה
ניידת משטרה
ניידת משטרה
ארכיון
(צילום: shutterstock)

בן 25 נאשם שפיתה בן 8 להיכנס לרכב - וביצע בו מעשים מגונים

כמו כן, הגישה הפרקליטות כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד לירן זגורי, בן 25 מאשדוד, שפיתה ילד בן 8 להיכנס לרכבו באמתלת שווא של הצעת עבודה וביצע בו מעשים מגונים.
לפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד שלומית מלקו, ב-5 ביולי 2021, "לאור יום, צעד המתלונן יחד עם חבר ברחוב ועצר ליד בית הספר לשתות מים מהברזייה. הנאשם הגיח לפתע ונעצר עם רכבו סמוך למתלונן, שאל אותו אם הוא מעוניין להרוויח כסף במכירת עלונים וביקש ממנו להיכנס לרכב על מנת שיסביר לו על ההצעה.
"המתלונן נכנס לרכב, התיישב במושב הקדמי, הנאשם הסיע אותו מהמקום ביצע בו מעשים מגונים, כשהוא מנצל את תמימותו ואת פחדו של המתלונן. כשניסה הנאשם לבצע בו מעשים מגונים חמורים יותר והמתלונן סירב - הוריד אותו הנאשם מהרכב ועזב את המקום בנסיעה".
כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של מעשה מגונה וניסיון לביצוע מעשה מגונה כלפי קטין שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, שלא בהסכמתו החופשית. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.
הנאשם הינו עבריין מין שהורשע בביצוע עבירות של מעשה מגונה בקטין מתחת לגיל 14, פרסום תועבה ועוד. את העבירות המיוחסות לו כעת הוא ביצע שעה שהוא ממתין לטיעונים לעונש בעניינו וכשהוא נמצא בדרכו חזרה מפגישת טיפול של שירות המבחן, בגדר התנאים המגבילים שהוטלו עליו.