אלמלא כמה ילדים אמיצים והורים נחושים, ייתכן שהרב נתנאל דרעי מלוד היה ממשיך במעשיו עד היום. הוא עמד בראש כת חרדית נוקשה ואכזרית, אלימה לפרקים, שבמסגרתה שלט בכל היבט בחייהם של חסידיו ובני משפחותיהם, על פי רוב חוזרים בתשובה שהוקסמו ממנו. וחמור מכל: לפני כשלוש שנים התברר שלאורך שנים תקף דרעי מינית ילדים של חברי הכת, מה שהוביל לכתב אישום ושליחתו אל מאחורי סורג ובריח. סדרת הדוקו "פדופיל בראש כת" של ynet Original כוללת ראיונות עם חברי הכת לשעבר, שמשרטטים תמונה קשה על שלטון פחד, נישואי קטינים, חינוך בלתי מפוקח, קריעת משפחות ועוד. צפו בכל הפרקים.


( )

באפריל 2021 הורשע דרעי במסגרת עסקת טיעון בריבוי עבירות של מעשה סדום, מעשים מגונים ועבירות מין נוספות שביצע בשלושה מתלמידיו, חלקן במשך כמה שנים, כשהיו בני 13 עד 17. הוא נידון למאסר של שש שנים ועשרה חודשים ונגזר עליו לשלם לקורבנות פיצוי סכום כולל של 150 אלף שקל. לפי כתב האישום המתוקן שבו הודה דרעי הוא ביצע את המעשים בחדר מנוחה פנימי בבית המדרש שבו העביר שיעורי תורה, בין היתר גם למתלוננים. הוא ציין בפניהם שקרבתם אליו תעניק להם מעמד גבוה וכי הוא עתיד לשדך אותם עם בנותיו.
ממשפחת דרעי נמסר בתגובה: "נתנאל דרעי מרצה את מאסרו במסגרת עסקה לאחר שהודה והביע חרטה עמוקה על מעשיו. כל רצונו הוא לשלם את חובו לחברה. לצערנו, מאז שהחל לרצות את מאסרו, קומץ מסוים של אנשים חורשי רעתו מנסים בכל דרך לפגוע בו ובמשפחתו ולעורר את עניינו שוב ושוב על מנת לייצר דעת קהל שלילית. הוא עובר סדרת טיפולים בכלא, משתף פעולה ומתנהג באופן מופתי במאסרו. אין בכוונת המשפחה להתייחס לחומרים ממוחזרים, מסולפים ושקריים. כל רצונה הוא להמשיך את חייה בשקט ובצנעה".
מעיריית לוד נמסר בתגובה לטענות בסדרה על שליטה של אנשי הכת בגנים עירוניים: "מדובר בפרשה קשה ומזעזעת, שהעירייה טיפלה בה מהרגע הראשון ללא דופי ובמלוא החומרה. מיד עם פרוץ הפרשה הוקם צוות טיפול מיוחד בראשות ראש העיר, המשלב את המשטרה, גורמי רווחה וחינוך, המרכז לכתות ואנשי מקצוע, לשם טיפול יסודי, לרבות העמדת סיוע חומרי, חינוכי ונפשי עבור הילדים והמשפחות.
"אשר לגני הילדים: עד למעצרו של דרעי הגנים היו במעורבות של הרב בתכנים, כשרות ומינוי הצוות. עם מעצרו העירייה לקחה את הגנים תחת חסותה, והם כיום בפיקוח ממלכתי-חרדי של משרד החינוך והעירייה. בגן הבנות הוחלף הצוות והוא אינו קשור לכת. בגן הבנים, נשארו הגנן והסייע לאחר שלא אותר צוות שהסכים לעבוד שם. לאחר סגירת התיק במשטרה נגד הגנן הודיע משרד החינוך שהוא בעל זכות חוקית להישאר בתפקידו.
עוד ב-ynet Original: • מוסד משפחתי - איך חיים עם סוכן חשאי בבית? • רצח רופא השב"ס - העדות הדרמטית אחרי 25 שנה • סם המוות - יותר ממכר ממורפיום, יותר קטלני מהרואין • הנסיעה האחרונה של עמית איטח - מה קרה בליל התאונה? • נוכל. רוצח. מיליונר - פרשת הרצח שהסעירה את ישראל וגרמניה בשנות ה-90 • שורת חיפוש: "סקס ישראליות" - תעשיית הפצת תמונות עירום בטלגרם
"התכנים בגן הינם לפי תוכנית הליבה של משרד החינוך. בגן מתבצעת ביקורת של העירייה והפיקוח ואנו מלווים אותו באופן שוטף כדי למנוע כל התערבות בתכני הלימוד מצד הרב המורשע. אשר לטענות על אלימות, הוגשו תלונות על התקופה הקודמת וכולן נסגרו. מאז הניהול העירוני לא הוגשה שום תלונה על אלימות. נמשיך לפעול בכל דרך אפשרית כדי שהכת לא תקבל לגיטימציה. בכלל זה העירייה לא תאפשר שום שימוש במשאב עירוני לרבות הקצאות ומבנים לפעילות הכת".