בנו של הרמטכ"ל לשעבר וחבר קבינט המלחמה גדי איזנקוט נפל במלחמה בעזה: רס"ר במיל' גל מאיר איזנקוט, בן 25 מהרצליה, נהרג היום (חמישי) בלחימה ברצועה. הוא שירת כחובש ולוחם חי"ר בגדוד 699, בחטיבת המילואים 551.
7 צפייה בגלריה
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
השר איזנקוט ובנו גל, ב-2018
7 צפייה בגלריה
גדי ולג מאיר איזנקוט
גדי ולג מאיר איזנקוט
איזנקוט ובנו
7 צפייה בגלריה
רס"ם (במיל') יונתן דוד דיטש ז"ל
רס"ם (במיל') יונתן דוד דיטש ז"ל
רס"ם (מיל') יונתן דוד דיטש ז"ל
(צילום: דובר צה"ל )
בקרב אחר, בדרום הרצועה, נהרג יונתן דוד דיטש, בן 34, מחריש, לוחם בגדוד הסיור 6623, בעוצבה 55. בנוסף, שני לוחמים במילואים, לוחם ופרמדיקית מגדוד 53 בעוצבת ברק נפצעו באורח קשה. גם קצין לוחם מסיירת הנח"ל נפצע קשה. משפחותיהם עודכנו.
בבוקר ביצע הכוח שבו היה גל איזנקוט סריקות בפאתי ג'באליה, באזור שייח זייד. הם זיהו פיר פתוח, התקרבו אליו ביחד עם כוח של יהל"ם- ואז אירע פיצוץ עז של מטען חבלה. גל איזנקוט נפצע קשה מאוד בפיצוץ ופונה לבית החולים אסותא באשדוד, שם נקבע מותו.
7 צפייה בגלריה
הרמטכ"ל גדי איזנקוט מתחבק עם בנו לוחם מגלן תרגיל קומנדו
הרמטכ"ל גדי איזנקוט מתחבק עם בנו לוחם מגלן תרגיל קומנדו
החיבוק, בתרגיל לפני חמש שנים
(צילום: דובר צה"ל)
7 צפייה בגלריה
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
משפחת איזנקוט. הבן הצעיר נפל
השר איזנקוט היה באותה עת בביקור בדרום בבסיס ה"קדמית" של אוגדה 162 בעוטף, שבמסגרתה פעלה החטיבה שבה שירת בנו. הוא עודכן על התקרית בעת שאירעה.
בחלוף דקות, ראש מטה האוגדה, תא"ל במיל' משה מאיו, בישר לו שאחד הפצועים אנוש בתקרית הוא בנו. גל איזנקוט התגייס לשייטת 13 ועבר ליחידה המובחרת מגלן שם שירת כחובש קרבי. במילואים שירת כלוחם חי"ר. לאיזנקוט חמישה ילדים, גל היה בנו הצעיר.
הרמטכ"ל, רא"ל הרצי הלוי, עדכן את ראש הממשלה בנימין נתניהו בנפילת בנו של איזנקוט בעת שהשניים היו בהערכת מצב בפיקוד צפון ביחד עם שר הביטחון יואב גלנט.
7 צפייה בגלריה
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
רס"ר (במיל') גל מאיר איזנקוט ז"ל
גל איזנקוט. נפל בעזה
(צילום: דובר צה"ל )
ב-2018, בעת שגדי איזנקוט כיהן כרמטכ"ל, הוא פגש בשטח את גל בעת תרגיל של עוצבת הקומנדו בהשתתפות בין היתר של יחידת מגלן - ותועד מחבק אותו.
יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ, פרסם הודעה דקות לאחר נפילת בנו של חברו לקבינט המלחמה: "במהלך סיור היום במפקדת אוגדה 162 קיבלנו בשורות קשות, על נפילתו של גל, בנו של חברי גדי איזנקוט. גל לא היסס והתגייס למילואים למען המדינה שאותה חונך לאהוב כל חייו, ושאותה אהב בכל נימי נפשו. יחד עם כל עם ישראל אני שולח חיזוק גדול לגדי ולמשפחה כולה, וחיבוק גדול. כולנו מחויבים להמשיך ולהילחם למען המטרה הקדושה שבשמה נפל גל.
"גדי, אנחנו מכירים עשרות שנים. אצלך הבית הוא תבנית נוף מולדתה של המדינה. אני יודע כמה חזק אתה. כמה מאוחדת המשפחה שלכם. איך תמיד אתה שומר על הבית של כולנו, וגם על הבית האישי שלך. כך יהיה גם כעת, אני בטוח. אתה תשמור על המשפחה, וכולכם תשמרו האחד על השני חזקים. יהי זכרו של גל וזכר כל הנופלים במערכה על הבית של כולנו ברוך. גם בשמו, גם בשמם, אנחנו ממשיכים במשימה".
ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לבנו של איזנקוט ומסר: "שרה ואני שבורי לב על נפילתו של בנכם גל. אנחנו בוכים אתכם. אנחנו מחבקים אתכם. גל היה לוחם אמיץ וגיבור אמיתי. אנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו למשפחתכם ולמשפחות כל נופלינו הגיבורים. העם עוטף אתכם באהבה ובהוקרת תודה - היום ולתמיד". גם ראש האופוזיציה יאיר לפיד ספד לגל איזנקוט, ופרסם בטוויטר תמונה שלו עם אביו.
הנשיא יצחק הרצוג מסר הערב: "גדי סיפר לי לא אחת על גל, שהיה תבנית נוף משפחתו – ערכי, חותר למצוינות ואהוב על כולם. כל חייו מקדיש גדי לביטחון ישראל, לצה"ל ולמדינה, והיום הוא ומשפחתו משלמים מחיר כבד מנשוא. גל חונך מילדותו לאהבת העם והמולדת ופעל ברוח זו בכל רגע, גם בעת שנהרג. יחד עם העם כולו אני מחבק את משפחת השכול הישראלית, שקורבנה כבד וקשה מנשוא, ומתחייב – נמשיך לשמור על העם שלנו ועל מדינתנו האהובה, למענם ולמעננו. יהי זכרו של גל ושל הנופלים במלחמה ברוך".