2 צפייה בגלריה
ראובן ריבלין ובת זוגו שרית צמח
ראובן ריבלין ובת זוגו שרית צמח
הופרדו בטיסה. ראובן ריבלין ובת זוגו שרית צמח
(צילום: איציק בירן)
תקרית מביכה בטיסת אל על מדובאי: נוסעים בטיסה לישראל טענו כי נשיא המדינה לשעבר רובי ריבלין התנהג בצורה שלא הולמת את מעמדו לאחר שלא היה מרוצה מהמושבים שקיבל. ריבלין אמור היה לחזור לארץ עם בת זוגו ו-13 נוסעים נוספים שביקרו בדובאי, אולם בשל משבר התעופה עם איחוד האמירויות אל על נאלצה לבטל חלק מהטיסות, וריכזה את שלוש הטיסות היומיות לטיסה אחת במטוס דרימליינר גדול.
הנשיא לשעבר קיבל שני מושבים במחלקת העסקים, אך כעס על כך שהם לא יושבים ביחד כפי שהזמין. נוסעים שהיו על הטיסה אמרו כי לאות מחאה, "ריבלין הלך לקצה המטוס והתיישב במושב השייך לדיילים בקצה המטוס, ואחר כך התיישב על מושב הדיילים בתחילת המטוס - וכל זאת בזמן שהמאבטחים שלו הולכים אחרים הלוך וחזור". לטענתם, "ריבלין היה עצבני, דיבר בצורה לא הולמת לצוות הדיילים והתנהג בצורה ילדותית, ממש עשה ברוגז".
2 צפייה בגלריה
"ירושלים של זהב" לראשונה בארץ
"ירושלים של זהב" לראשונה בארץ
מטוס דרימליינר של אל על
(צילום: יאיר שגיא)
גורמים המעורים בפרטים אמרו כי הנשיא לשעבר לא אהב את השינוי במושבי המטוס, אך טוענים שהתנהג בצורה מאופקת. מטעמו של ריבלין לא נמסרה תגובה, וגם בחברת אל על העדיפו שלא להתייחס.
הרקע לתקרית, כאמור, הוא משבר התעופה בין ישראל לבין איחוד האמירויות. האמירתים הודיעו לאחרונה במפתיע שהם מגבילים את מספר המאבטחים הישראלים החמושים מ-120 ל-25 בלבד, מה שמונע מאל על להוציא שלוש טיסות יומיות וגרם לביטולי טיסות. אל על מצאה פתרון זמני ומרכזת את שלושת הטיסות למטוס אחד גדול. במקרים אחרים הצליחה החברה להעביר נוסעים לחברות אחרות. שתי המדינות מנהלות מגעים לפתרון המשבר - אך בינתיים הוא לא נראה באופק.