זירת האירוע בראס אל עמוד
(צילום: גיל יוחנן, ערוץ אל-קסטל)

חשד לפיגוע שני תוך יממה בירושלים: שני שוטרים נפצעו היום (ראשון) באורח בינוני וקל בשכונת ראס אל עמוד במזרח ירושלים. החשוד בפיגוע הדקירה נמלט מהמקום וכוחות משטרה החלו בסריקות לאיתורו. כעבור מספר שעות הוא נעצר בבית של קרובת משפחתו. אחיו של החשוד טען בשיחה עם ynet: "זה לא פיגוע".
השוטרים שנפצעו הגיעו למקום כדי לסייע לכוחות כיבוי שהוזעקו למקום בשל שריפת רכב - ואז הותקפו. אחד מהם דקר את השוטר וברח מהזירה. בקטטה שהתפתחה לאחר הדקירה נפצעו שני תושבי מזרח ירושלים. שערי העיר העתיקה נסגרו, כנוהל הקבוע אחרי כל פיגוע.
המחבל, בן 23 משכונת ג'בל מוכבר בבירה, נעצר על ידי השוטרים בבית קרובת משפחתו. אחיו של החשוד טען בשיחה עם ynet כי הסגיר אותו למשפחה ודודו סיפר כי שרף לו את הרכב. "זה לא פיגוע, זו קטטה. הוא נרקומן, המשטרה סתם מדברת שטויות", אמרו.
הדיווח על הדקירה התקבל בשעה 16:57 במוקד מד"א במרחב ירושלים. חובשים ופראמדיקים של מד"א החלו להעניק במקום טיפול רפואי לשוטר, צעיר כבן 20, שנמצא בהכרה. מצבו מוגדר בינוני. הוא פונה לבית החולים שערי צדק. שוטר נוסף נפצע בידו ומצבו מוגדר קל.
אחיו של החשוד: "הוא נרקומן, זה לא פיגוע"
(צילום: חיים גולדיטש, דוברות המשטרה )

2 צפייה בגלריה
הזירה בראס אל עמוד
הזירה בראס אל עמוד
הכוחות בזירה בראס אל עמוד
החובשים של מד"א אליהו בן חמו ונאסר זחימאן, שהגיעו למקום רכובים על אופנועי מד"א, סיפרו: "שני הפצועים שהתהלכו במקום סבלו מפציעות מדממות. הצטרפנו לכוח הרפואה של המשטרה שהעניק להם טיפול רפואי ראשוני. אחד מהפצועים שנפגע באורח בינוני פונה לבית החולים כשמצבו יציב והפצוע השני טופל במקום ולא נזקק לפינוי לבית חולים".
השר לביטחון פנים עמר בר-לב כתב אחרי האירוע: "פיגועי הדקירה ביממה האחרונה הם דוגמה נוספת לכך שמחבלים ארורים וכוחות קיצון ימשיכו לנסות ולפגוע בניסיונות שלנו לחגוג את חגי האביב לראשונה מזה שנתיים ללא הגבלות. משטרת ישראל ומג"ב ימשיכו להיות נחושים וחזקים בעמידתם על המשמר. החלמה מהירה לפצועים".
מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, אמר לאחר מעצר המחבל: "תגובה מהירה של כוחות המשטרה ומג"ב מיד עם קרות האירוע, תוך סריקות מקצועיות ופעילות נחושה, הביאה לאיתור ומעצר המחבל. נמשיך לפעול אל מול איומי הטרור במתווים השונים על מנת להגן על האזרחים והשוטרים".
תיעוד פיגוע הדקירה בשבת

כוחות משטרה רבים, ביניהם מסוק משטרתי וזיהוי פלילי, הגיעו לזירה והחלו באיסוף ממצאים וראיות. החלו סריקות אחר החשוד במעשה ונעצרו שני חשודים נוספים. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הגיע לזירה וקיים הערכת מצב במקום, במהלכה הנחה על חלוקת גזרות אחריות והשקעת כלל כוחות המחוז לאיתור החשוד.
זהו הפיגוע הרביעי בחודש האחרון בירושלים. שניים מהם אירעו בעיר העתיקה בסמוך להר הבית ואתמול נדקר גבר ליד מתחם תחנת הרכבת הישנה ונפצע באורח קל. הדוקר, בן 28, הגיע מכיוון שכונת אבו-טור הסמוכה. הוא נורה על-ידי שוטרים שהיו במקום ופונה במצב קשה. בתיעוד נטרול המחבל נשמעים השוטרים קוראים לו תחילה "לא לזוז, תתרחק" - ואחרי שלא הקשיב, הוא נורה. בתיעוד אחר נראה הפיגוע עצמו, ונחשפת גבורת האזרח שהותקף: המחבל התנפל עליו במפתיע במעבר החצייה, והוא הצליח להיאבק בו להפילו לרצפה.
פורסם לראשונה: 17:11, 20.03.22