1 צפייה בגלריה
נשיא המדינה יצחק הרצוג אחרי פגישה עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בבית הלבן וושינגטון ארה"ב
נשיא המדינה יצחק הרצוג אחרי פגישה עם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן בבית הלבן וושינגטון ארה"ב
"הביקור בפרלנמט האיחוד האירופי - בעל משמעות ייחודית". הרצוג
(צילום: gettyimages)
נשיא המדינה יצחק הרצוג ייצא מחר (יום ד') לביקור בן יומיים בבלגיה, שבמהלכו ייפגש עם המלך פיליפ וינאם בפרלמנט האיחוד האירופי בכינוס מיוחד לציון יום השואה הבינלאומי. בביקורו ייפגש גם עם נשיאת הנציבות האירופית, נשיאת הפרלמנט האירופי, מזכ"ל נאט"ו ונציגי הקהילות היהודיות של בריסל ואנטוורפן.
ביקורו של הנשיא ייפתח בארמון המלך בבריסל, שם יתקבל על ידי פיליפ מלך הבלגים ולאחר מכן יקיימו השניים פגישה אישית. לאחר מכן, יגיע לבית הספר היהודי "גננו" ויפגוש תלמידים מכלל הגילים הלומדים בבית הספר. בהמשך, ייפגש הנשיא עם נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, לפגישה אישית ויפקוד את בית הכנסת הגדול של בריסל, שם יפגוש את חברי הקהילה היהודית בבריסל ואנטוורפן.
למחרת, יתארח הנשיא בפרלמנט האיחוד האירופי כאורחה של נשיאת הפרלמנט, רוברטה מטוסלה, שם יהיה הנואם המרכזי בפני חברי הפרלמנט האירופי וניצולי שואה בכינוס מיוחד לרגל יום השואה הבינלאומי. לאחר מכן ייפגש הנשיא עם מזכ"ל נאט"ו, ינס סטולטנברג, ועם פורום שגרירי המדינות לארגון, שם יתדרך אותם על תמונת המצב בישראל.
לקראת נסיעתו אמר הרצוג כי "זהו ביקור מדיני חשוב ויוצא דופן במוסדות האיחוד האירופי. בלגיה היא ידידה קרובה של ישראל ואני בטוח שהפגישות עם המלך ובכירי הממשל יהוו זרז לשיתופי פעולה רבים איתה. המשכו של הביקור – באיחוד האירופי – הוא בעל משמעות ייחודית. למערכת היחסים של ישראל עם מדינות אירופה ועם מוסדות האיחוד יש השפעה כמעט על כל תחום בחיינו כעם וכמדינה – מכלכלה וביטחון, ועד אקדמיה, מדע, תרבות ועוד. ביקורי ופגישותיי, כורכים זה בזה את לקחי העבר ואת החזון לעתיד המבטיח של השותפות בין ישראל למדינות אירופה".