העימות בין יברקן להורוביץ במליאת הכנסת
(צילום: ערוץ כנסת )
חבר הכנסת גדי יברקן מהליכוד "איים" שלא יתחסן בחיסון שני ושלישי לאחר שהחלים מקורונה - ואמר כי הוא "קרוב ללמרוד" בהנחיות משרד הבריאות בטענה שהמדינה לא מאפשרת לאזרחים שלא התחסנו "לחיות כמו בני אדם", כלשונו. שר הבריאות ניצן הורוביץ, שבדיוק ענה לשאילתות מצד חברי הכנסת, התעמת איתו בצהריים (רביעי) בקולניות ותקף אותו.
"אני בעד חיסונים, אני מחלים ועשיתי חיסון ראשון", הבהיר יברקן. "אבל מה שמשרד הבריאות עושה נגד לא-מחוסנים וחופש הבחירה זו הסתה הנוראית. אנשים עוד יירצחו", טען. "אני רואה בפייסבוק הורים שמבקשים להחרים ילדים של הורים אחרים שלא התחסנו. המדינה צריכה לאפשר גם לאלה שלא התחסנו לחיות כמו בני אדם. לא יכול להיות שאנשים שלא התחסנו יהפכו למצורעים, ליותר מסוכנים מהקורונה", הוסיף יברקן. "אני קרוב באמת ללמרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן בחיסון שני ושלישי".
1 צפייה בגלריה
ניצן הורוביץ גדי יברקןצ
ניצן הורוביץ גדי יברקןצ
יברקן והורוביץ
(צילום: יואב דודקביץ', אביגיל עוזי)
חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) התערב בשיחה ופנה ליברקן: "עדיף שלא תגיד את המשפט הזה, אתה חבר כנסת". יברקן השיב לו כי "אנחנו חברי כנסת, אבל יש גם אנשים שחיים כאן". שר הבריאות פנה גם הוא ליברקן ושאל: "על מה אתה מדבר? חסר אחריות, שמעתי אותך". גם טיבי הוסיף מצדו ושאל למה שימרוד בהנחיות משרד הבריאות.
"בדבריך השגויים והמטעים", אמר הורוביץ, "אתה רק מחריף את המצב ופוגע במי שאתה כביכול רוצה לסייע לו. "תתבייש לך, תשב בשקט".