2 צפייה בגלריה
מחלקת קורונה בית חולים בילינסון
מחלקת קורונה בית חולים בילינסון
מחלקת קורונה בבית חולים בילינסון
(צילום: רויטרס)
משרד הבריאות עדכן אחר הצהריים (שבת) כי נכון לשעה 17:20, בסוף השבוע אובחנו 2,285 ישראלים כחיוביים לקורונה. מתוכם, אתמול אובחנו 1,775 בני אדם כחיוביים לנגיף - והיום 510. בסך הכול בוצעו אתמול כ-99 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עמד על 1.82% - הנתון הגבוה ביותר בשבועות האחרונים. במקביל, מקדם ההדבקה ממשיך לעלות והוא עומד כבר על 1.4, הגבוה ביותר מאז 10 באוקטובר, דבר המעיד על התפשטות נרחבת של המגפה.
לפי נתוני משרד הבריאות בישראל שתי ערים אדומות – ראשון לציון ומעלה אדומים. בשתי הערים חל זינוק של מאות אחוזים במספר המאומתים. היישובים הכתומים הם כפר יאסיף, סכנין, חולון, אורנית, כפר יונה, באר יעקב, צור הדסה, ברכה, קריית גת, יד בנימין, גבעת זאב, דימונה ואלעד.
ראש העיר ראשון לציון, רז קינסטליך, הנחה בעקבות המצב לבטל את האירועים בעיר שבהם 50 משתתפים ויותר - והנחה את פקחי החברה לביטחון של העירייה להגביר את אכיפת התו הירוק. אם העיר תהיה אדומה בסילבסטר, לא יתקיימו בה מסיבות המוניות. קינסטליך הנחה גם להגביר את מתחמי החיסונים והבדיקות, ובשבוע הבא יפעלו שלושה מתחמי חיסונים עירוניים ושני מתחמי בדיקות בנוסף ליס פלאנט. ראש העיר הדגיש כי בשלב זה מערכת החינוך פתוחה פרט לכיתות שהוכנסו לבידוד.
קופצים לקניון - ומקבלים זריקה: "נוח להתחסן פה"
(צילום: בראל אפרים, ניצן דרור )

בינתיים, קיים חשד גבוה להתפרצות של אומיקרון בבית אבות בסביון - שם אובחנו 20 דיירים כחולי קורונה, לצד חמישה אנשי צוות שנדבקו. מחר כל הדיירים והעובדים בבית האבות, כ-400 איש, ייבדקו לקורונה.
מתחילת השבוע אובחנו בינתיים 8,770 חיוביים לקורונה, לעומת 4,885 בשבוע שעבר. ככל הנראה יתווספו לנתון זה בהמשך היום עוד כמה מאות מאומתים. עד כה מדובר בעלייה של כ-80% במספר המאומתים השבוע לעומת השבוע הקודם.
במקביל נרשמה עלייה קלה גם במספר החולים הקשים שעומד כעת על 90 - מהם 34 שמחוברים למכונות הנשמה. מהנתונים עולה כי קרוב ל-82% מהחולים שבמצב קשה לא מחוסנים כלל.
בשל הזינוק בתחלואה יש כעת 11,590 חולים פעילים, רובם במצב קל מאוד. 1,874 מהחולים הפעילים הם תושבי ירושלים, 663 מתגוררים בתל אביב. שתי הערים האלו הן צהובות לפי הרמזור. בראשון לציון יש 632 חולים פעילים ובמעלה אדומים 500. אחריהן נמצאת פתח תקווה עם 283 חולים פעילים, חיפה עם 282, חולון 272, בית שמש 229, באר שבע 198, רמת גן 176, אשדוד 162, נתניה 149, רחובות 130, הרצליה 118, רעננה 117, בני ברק 114 ודימונה 107.
2 צפייה בגלריה
חיסון של פייזר מחסנים נגד קורונה ב מתחם של קופת חולים כללית ב בית חנינא מזרח ירושלים
חיסון של פייזר מחסנים נגד קורונה ב מתחם של קופת חולים כללית ב בית חנינא מזרח ירושלים
ארכיון. מתחילת דצמבר: 104,500 קיבלו את הבוסטר
(צילום: AFP)
ביום שישי התחסנו 5,905 ישראלים במנת החיסון הראשונה. מדובר במספר נמוך מזה של הימים ראשון עד חמישי. בנוסף, אתמול קיבלו 5,115 ישראלים את מנת הבוסטר. מתחילת החודש התחסנו כ-160 אלף ישראלים בפעם הראשונה וכ-104,500 קיבלו את מנת הדחף.
ברקע התפשטות זן האומיקרון של מגפת הקורונה אישר אתמול אחר הצהריים קבינט הקורונה את מתווה הפעילות בקניונים ובמתחמי המסחר, והתקנות החדשות ייכנסו לתוקף ביום שני, בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת. לפי התקנות, קניונים יפעלו במתכונת של תו סגול; כניסה לחנויות ששטחן עולה על 100 מ"ר תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, ודוכני המזון יתנו שירות ללקוחות בכפוף להצגת תו ירוק ולא תתאפשר בהם ישיבה.
התו הירוק לא יחול על מקומות המספקים שירותים חיוניים כגון חנויות למכירת מוצרי היגיינה (פארם), חנויות אופטיקה, חנויות למכירת עזרים רפואיים, מרכול, מכולת או סופרמרקט. במקומות אלו תימשך המתכונת הנהוגה כיום (תו סגול ביחס תפוסה של 1:7).
סייעה בהכנת הכתבה: תמר טרבלסי חדד