מירי רגב: אני רוצה לראות את נתניהו ממשיך במשפט עד הסוף; זו החלטה משפחתית
(צילום: נדב אבס, משי בן עמי)

חברת הכנסת מירי רגב אמרה היום (שלישי) כי היא מקווה שראש הממשלה בנימין נתניהו יילך עד הסוף עם משפטו ולא יחתום על הסדר טיעון. "אני מאמינה בחפותו כמו רבים ואלפים בחברה הישראלית ואני בטוחה שבסופו של יום, אם המשפט יימשך, מי שיעמוד לדין לא יהיה נתניהו, אלא דווקא היועמ"ש ובכירי הפרקליטות", אמרה לאולפן ynet.
3 צפייה בגלריה
מירי רגב
מירי רגב
מירי רגב
(צילום: אלכס קולומויסקי)
3 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו מגיע לבית המשפט המחוזי בירושלים
בנימין נתניהו מגיע לבית המשפט המחוזי בירושלים
בנימין נתניהו
"אני מציעה שנמתין להחלטה של נתניהו ומשפחתו", אמרה רגב. "לא שוחחתי איתו על העניין הזה גם אתמול כשנפגשנו במליאה, אני חושבת שמגיע לו לקבל את ההחלטה ברגע מאוד גורלי להמשך חייו וחיי משפחתו. ברמה האישית, הייתי רוצה לראות אותו ממשיך עד הסוף. אני מאמינה בחפותו כמו רבים ואלפים בחברה הישראלית ואני בטוחה שבסופו של יום, אם המשפט יימשך, מי שיעמוד לדין לא יהיה נתניהו, אלא דווקא היועמ"ש ובכירי הפרקליטות שעשו כאן את עסקת צלאח א-דין, אותה עסקה עם חלק מהפוליטיקאים וחלק מהתקשורת, כדי להביא למפץ הגדול והדחה של רה"מ שפעם אחר פעם נבחר ברוב גדול בחברה הישראלית".
"אני ברמה האישית הייתי הולכת עם זה עד הסוף", אמרה רגב. "אבל הוא לא שואל את דעתי וטוב שכך, אני לא חושבת שנכון שהוא יתייעץ לא בי ולא באחרים, יש לו את המשפחה שלו, את האנשים שהולכים איתו דרך ואיתם הוא מקבל את ההחלטות, שהן לא פשוטות.
3 צפייה בגלריה
אביחי מנדלבליט בכנס שנתיים לפטירתו של מאיר שמגר
אביחי מנדלבליט בכנס שנתיים לפטירתו של מאיר שמגר
אביחי מנדלבליט
(צילום: מוטי קמחי)
רגב אמרה שהתיקים נגד נתניהו קורסים בבית המשפט: "ברגע שאתה רואה שהפרקליטות מוכנה לוותר על השוחד, אתה מבין שלא היה פה כלום. כל התיק הזה לא היה בא לעולם אילולא המהירות הבלתי נסבלת וחוסר האחריות של מערכת המשפט. אנחנו רואים שניר חפץ הפך להיות מעד מדינה לעד הגנה. אנחנו רואים שהתיקים האלו קורסים. אני יודעת שמשפט אמת וצדק הוא לא יקבל".
רגב שבה ואמרה כי תתמודד על הנהגת הליכוד ביום שאחרי נתניהו: "אני מתכוונת להתמודד מתוך כוונה לנצח. הגיע הזמן גם לאישה שתעמוד בראש המפלגה וגם כמובן לשינויים בתוך הליכוד. אבל אני לא מתכוונת בעת הזאת לעסוק בזה, אני חושבת שכרגע כולנו צריכים לכבד את נתניהו, להמתין להחלטתו והלוואי וההחלטה שלו תהיה להישאר ולהמשיך ולהוביל את המשפט הזה כדי להביך את כל אותם אלה שמיהרו לתפור לו תיקים".
יכול להיות שתוך ימים אחדים תעמדו מול דילמה רצינית ביותר - האם להצטרף לממשלה. "חד וחלק לא. לא מצטרפים לשום ממשלה עם רע"מ. הממשלה הזאת זו ממשלה מסוכנת, שאין לה את אמון הציבור, ממשלה רופסת, ממשלה שנכנעת לעבאס. בנט טוב רק בדבר אחד, להיות חייל מס' 1 של עבאס. הוא ושקד מכרו את הנגב עם חוק החשמל, עם עצירת הנטיעות. הם שכחו מכל ערך כשהם חושבים רק על דבר אחד שהוא כל כך זמני - הכיסא שלהם. האמת זה הדבר שמנצח ולכן אנחנו לא נצטרף לממשלה הזו, בוודאי לא במתכונת שהיא נמצאת בה היום ואני מציעה להמתין עם כל השאלות המורכבות האלה עד להחלטת נתניהו".
רגב הוסיפה כי "הממשלה הזאת תפיל את עצמה, זה רק עניין של זמן. תראה מה קרה אתמול - זו ממשלה שלא תחזיק הרבה זמן מעמד, זו ממשלה שבאמת נמצאת על חודו של קול. תראה לאיזה שיא מביא אותנו בנט - אנחנו שניים ברשימת המדינות בעולם עם קורונה. איזה אדם רופס וחסר אחריות, העתיק את הספר הלא נכון, לא 'איך מנצחים מגפה' אלא 'איך מפסידים למגפה'".