הטלוויזיה הממלכתית בסוריה דיווחה בצהריים (שבת) כי ישראל תקפה ממערב לדמשק באמצעות טילי קרקע-קרקע. לפי הדיווח מערכות ההגנה האווירית של סוריה הופעלו נגד "יעדים עוינים מכיוון ישראל", וחלק מהטילים יורטו לכאורה.
3 צפייה בגלריה
איזור התקיפה
איזור התקיפה
עשן מיתמר מאזור התקיפה. תקיפה חריגה לאור יום
גורם בצבא סוריה מסר לתקשורת הממלכתית במדינה כי בסביבות השעה 11:17 שיגר "האויב הישראלי" מטח טילי קרקע-קרקע מכיוון ישראל, לעבר יעדים בפרברי דמשק. "מערכות ההגנה האווירית שלנו הופעלו כנגד הטילים ויירטו את חלקם. התקיפה גרמה לפציעתם של שני חיילים וגם לנזק ברכוש", מסר הגורם.הדיווח על התקיפה התקבל דקות ספורות לאחר שכלי תקשורת רשמיים בארצו של הרודן בשאר אסד דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו בפרברי הבירה דמשק.
לפי רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, התקיפה הישראלית בוצעה באזור א-דימאס, שממערב לבירה דמשק ועל הדרך לביירות ולבנון. מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה שמושבו בבריטניה, דיווח כי באזור שבו תקפה ישראל נמצאים מחסנים של אמצעי לחימה של ארגון חיזבאללה והמיליציות הכפופות לאיראן, כמו גם מטות של צבא סוריה. על פי המרכז, שדיווחיו אינם תמיד מדויקים, בתקיפה נהרגו חמישה - כולם אנשי המיליציות השיעיות וארגון חיזבאללה.
אף שלפי שעה לא ברור מה יעד התקיפה, הפצצות באזור הזה - כמו בכל מרחב דמשק - מכוונות בדרך כלל נגד התכנסויות של המיליציות הפרו-איראניות, מחסנים של אמצעי לחימה שמיועדים ללבנון, או משלוחים באזור שדה התעופה בדמשק.