איתן יהלומי, רק בן 12, נחטף מניר עוז לעזה לבדו. אחרי 52 יום בשבי הוא חזר סוף-סוף לארץ והתאחד עם אמו בת שבע, עם אחותו הקטנה יעל (10) ועם האחות השנייה, תינוקת בת שנה ותשעה חודשים. אבל אביו אוהד, שהגן על משפחתו באותו בוקר ארור ב-7 באוקטובר, נורה על ידי המחבלים ונחטף אחר כך, לא שב איתו.
4 צפייה בגלריה
איתן יהלומי נפגש עם אמו
איתן יהלומי נפגש עם אמו
חיבוק ראשון עם אמא, אחרי 52 ימים בשבי
(צילום: דובר צה"ל)

איתן הוא הבן הבכור. משפחתו מספרת שהוא "הלב של המשפחה. ילד רגיש וגם חרדתי, בעל לב גדול ומאוד אמפטי לאחר. תמיד שומר על החלשים".
עוד נאמר עליו: "הוא מאוד אהוב על הסביבה, וירש את הכריזמה של אבא שלו. מבלה המון עם החברים, משחק כדורגל מגיל 6. הוא היה גאה שהתקבל לליגה של אשכול ושמח לקבל את חולצה מספר 11. איתן ילד מאד חכם ותלמיד מצטיין. כבר בכיתה ב' התקבל לתוכנית מצטיינים של משרד החינוך. הוא אוהב לקרוא ספרים, בעיקר ספרי פנטזיה".
4 צפייה בגלריה
איתן יהלומי
איתן יהלומי
איתן יהלומי
4 צפייה בגלריה
איתן יהלומי וארז סהר קלדרון משתחררים מהשבי
איתן יהלומי וארז סהר קלדרון משתחררים מהשבי
איתן יהלומי, ארז וסהר קלדרון מועברים לרכבי הצלב האדום
הכותרת
המתווכת שהעבירה מזוודות כסף לחמאס: הסיפור של קטאר
27:44
אחרי שחרורו במסגרת הפעימה הרביעית, ביחד עם 10 ישראלים חטופים נוספים, נשארו בעזה 167 חטופים.
"בשבת ההיא התעוררנו ב-6:30 לאזעקות, והלכנו כולנו לממ"ד", שחזרה האמא בת שבע. "בשלב מסוים התחלנו לשמוע ירי מקלעים על הבית. הדלת של הממ"ד שלנו לא נסגרה, ולכן אוהד החליט שהוא יוצא וטורק עלינו את הדלת - כי זו הדרך היחידה לסגור אותה. הוא אמר לנו מעבר לדלת שהוא אוהב אותנו, וכתב לחברים שהוא שומע את המחבלים ולא נשאר לנו הרבה זמן. סביב 10:00 הם נכנסו לבית, ירו באוהד והצליחו להיכנס לממ"ד.
"ארבעה מחבלים חמושים על מדים כיוונו אלינו את הנשק, והכריחו אותנו לצאת. ראינו את אוהד יושב פצוע, הוא אמר לנו שנלך איתם ושהוא אוהב אותנו. אחד מהם צילם אותי, והתחננתי בסרטון שייקחו אותי ולא את הילדים. הם לקחו את איתן על אופנוע אחד ואותי עם הבנות על אופנוע אחר ונסעו לגבול.
"כשכבר ראינו את הישוב העזתי שמול ניר עוז, הופיעו שני טנקים. המחבלים נלחצו והתחילו לירות לכל כיוון, האופנוע שלנו נפל על הצד, והאופנוע עם איתן המשיך הלאה ולא ראיתי אותו מאז. ברחנו, בפיג’מות, יחפות, התחלנו לרוץ דרך השדות. הטילים שרקו לנו מעל הראש. הגענו למפעל של הקיבוץ, שלא היה שרוף וראינו אוטובוס מגיע - זה היה האוטובוס הראשון עם חיילים שהגיע לניר עוז. אחרי כמה זמן נכנסו אלינו הביתה, ולא מצאו את אוהד. כמה ימים אחר כך קיבלנו הודעה שהוא נחטף".
נשיא צרפת עמנואל מקרון בירך אמש על חזרתו של יהלומי, שכמו שני משוחררים נוספים – ארז וסהר קלדרון – מחזיק באזרחות צרפתית. "איתן, בן 12. ארז, בן 12. סהר, בת 16. שלושה מבני עמנו הצעירים הם חלק מקבוצת החטופים שהשתחררה היום. שמחים מאוד על ההודעה הזאת", אמר מקרון, והוסיף שצרפת תמשיך לפעול למען שחרור כל החטופים.
פורסם לראשונה: 22:32, 27.11.23