בנט על קיצור הבידוד: "לשמור על הבריאות וגם על הכלכלה"

ראש הממשלה נפתלי בנט אישר בצהריים (יום שני) את קיצור ימי הבידוד למאומתים לקורונה ולמי שנחשף אליהם כפי שדרש שר הבריאות ניצן הורוביץ - והחליט לקצר אותו לחמישה ימים. כמו כן - הורוביץ ובנט סיכמו על חלוקת מספר מסוים של ערכות בדיקות אנטיגן בחינם לכל אזרח שיבקש.
2 צפייה בגלריה
מסיבת עיתונאים אודות הווריאנט החדש
מסיבת עיתונאים אודות הווריאנט החדש
בנט והורוביץ
(צילום: מוטי מילרוד)
לפי ההחלטה שהתקבלה, מאומתים יצטרכו להיות ללא תסמינים ולקבל שתי תוצאות שליליות של בדיקות ביתיות ביום הרביעי והחמישי לבידוד כדי לסיים אותו. לא-מחוסנים שנחשפו למאומתים יסיימו חמישה ימי בידוד ויידרשו לבדיקת אנטיגן מוסדית עם תוצאה שלילית. כמו כן, מחלימים לא יצטרכו אישור רופא כדי להשתחרר מהבידוד.
ההחלטה התקבלה בלשכת ראש הממשלה בתום דיון שהתכנס לאחר דיונים פנימיים של גורמי המקצוע במשרד הבריאות, והשתתפו בו גם שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרדו נחמן אש. בנט סיים את הדיון באומרו: "כל הכבוד לכם על המהלך, ישר כוח".
נהלי חשיפה למאומת של מחוסן לא מחלים
נהלי חשיפה למאומת של לא מחוסן או לא מחלים
לאחר ההחלטה אמר בנט כי "מדינת ישראל עומדת עכשיו בפני שיא תחלואת גל האומיקרון. לכן אנחנו רואים הרבה מאומתים והרבה מבודדים, והדבר הזה יוצר עומס כבד על המשק. לכן, קיבלתי החלטה יחד עם שר הבריאות, מערכת הבריאות ומומחים, לקצר את ימי הבידוד מ-7 ימי בידוד ל-5 ימי בידוד. החלטה זו תאפשר מצד אחד, להמשיך לשמור על בריאות הציבור, ומצד שני, אמנם קשה, אבל לקיים את הכלכלה בתקופה הזאת כדי שנעבור את הגל הזה בשלום".
המהלך לקיצור הבידוד התגבש עקב הלחצים שהפעילו חלק מהשרים בישיבת הממשלה האחרונה, שביקשו גם סמכויות לפטור עובדים חיוניים. "חייבים להפסיק לגרור רגליים", אמר שר החקלאות עודד פורר והשרות אורנה ברביבאי ושאשא ביטון הצטרפו לדבריו. בנט הסכים איתם ואמר שקיצור הבידוד ייבחן כל הזמן.
2 צפייה בגלריה
אילוס אילוסטרציה בדיקת בדיקה קורונה אנטיגן
אילוס אילוסטרציה בדיקת בדיקה קורונה אנטיגן
המדינה תוכל לחלק ערכות בדיקה בחינם
(צילום: AFP)
הימשכות הבידוד משפיעה מאוד הן על המשק והן על מערכת החינוך, במציאות שבה עשרות אלפים מאומתים מדי יום בשבועיים האחרונים - וזאת לפני שהגל החמישי הגיע לשיאו. אחת הדוגמאות להשפעת הבידודים היא השיבושים הכבדים בפעילות התחבורה הציבורית. רכבת ישראל השביתה קווים שלמים בפריפריה בגלל מחסור בנהגים ועובדים נוספים, ובקווים אחרים הופחתה תדירות הנסיעות.
פורסם לראשונה: 14:53, 17.01.22