2 צפייה בגלריה
הוריו של סלומון טקה בבית המשפט
הוריו של סלומון טקה בבית המשפט
סלומון טקה. הוריו בבית המשפט (משמאל)
(צילום: גיל נחושתן)
כשנתיים וחצי לאחר שסלומון טקה (18) נהרג כתוצאה מירי של קצין משטרה צפויה משפחתו של הנער לקבל פיצוי על סך מיליון ו-800 אלף שקלים. כך נודע אמש (חמישי) ל-ynet ו"ידיעות אחרונות".
התקרית התרחשה בגן ציבורי בקריית חיים. הקצין, שהיה במקום עם משפחתו, טען להגנתו כי חש מאוים על ידי טקה וחבריו. בשלב מסוים הוא ירה מאקדחו, אך משום מה כיוון לקרקע ולא לאוויר. טקה נפגע מנתז ונהרג.
בעקבות מותו התעוררה מחאה המונית, שבמהלכה, לאורך ימים, יצאו לרחובות אלפים מבני העדה האתיופית. הם טענו כי ידה של המשטרה קלה על ההדק כאשר מדובר ביוצאי אתיופיה וביחד עם המשפחה ביקשו למצות את הדין עם הקצין. הקצין עומד בימים אלה לדין באשמת גרימת מוות ברשלנות.
2 צפייה בגלריה
הוכחות בפרשת התביעה לשוטר הנאשם בגרימת מוות ברשלנות של סלומון טקה
הוכחות בפרשת התביעה לשוטר הנאשם בגרימת מוות ברשלנות של סלומון טקה
הקצין היורה
(צילום: שמיר אלבז)
במקביל הגישה משפחת טקה, באמצעות עורכי הדין אביתר קציר וגיורא אבן-צור, תביעה אזרחית נגד המשטרה על סך 2.5 מיליון שקל. עוד בטרם קיבל בית המשפט המחוזי החלטה סיכמו הצדדים על הסדר, שנמצא כעת בחתימות אחרונות וצפוי לעבור בשבועות הקרובים לאישור משרד האוצר.
הסיבה העיקרית להשגת ההסדר הייתה רצונה של המשטרה להימנע מגרירת הסוגיה הרגישה לדיונים משפטיים. הפשרה הושגה בתום מו"מ מאומץ ומייגע. גורמים המעורים בפרשה אמרו כי העובדה שהמשטרה הסכימה לפשרה אינה מלמדת על כך שמדובר בהודאה או בנטילת אחריות מצידה למותו הטראגי של הנער.
נודע כי פרקליטיו של הקצין היורה ביקשו תחילה לעכב את ההליך האזרחי עד לסיום ההליך הפלילי נגדו, אך בית המשפט דחה את בקשתם והורה לנהל את שני ההליכים במקביל. בסופו של דבר בירכו סנגוריו של הקצין על ההחלטה להגיע לפשרה, שכן להסדר לא תהיה שום השלכה על ההליך המשפטי נגדו.